Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1988 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Papież Franciszek – Powstrzymać destrukcję ludzkości!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Papież Franciszek – Powstrzymać destrukcję ludzkości! - Stan ludzkości jest dziś opłakany!!! PANUJE CYWILIZACJA ŚMIERCI I WYKLUCZENIA!

 

 
Papież Franciszek – Powstrzymać destrukcję ludzkości!
 
Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Uroczystości Wszystkich Świętych
 
Powstrzymać destrukcję ludzkości
 
Większość ludzkości doznaje dziś ucisku. Niszczymy stworzenie, życie, kulturę, wartości, nadzieję. Ojciec Święty Franciszek przestrzega i wskazuje na ratunek – postawę ewangelicznych Błogosławieństw
 
Bardzo poruszające słowa wypowiedział Ojciec Święty Franciszek w uroczystość Wszystkich Świętych na rzymskim cmentarzu Campo Verano. – Kiedy w pierwszym czytaniu słuchałem Anioła wołającego donośnym głosem do aniołów, którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu, pomyślałem, że my potrafimy wyrządzić ziemi większą szkodę niż aniołowie. I rzeczywiście to robimy – mówił w homilii Papież. Dlatego – jak podkreślił – ludzkość potrzebuje dziś tak bardzo Pana Boga,aby nas opieczętował swoją miłością i mocą, aby powstrzymać tę szaleńczą niszczycielską pasję”. Przypomniał o okrucieństwach wojny, niesprawiedliwości, prześladowaniu za wiarę, całym systemie destrukcji i panującej dziś „kulturze odrzucenia”.Bo człowiek, którzy uważa się za boga, króla, przywłaszczył sobie stworzenie, wszystkie te piękne rzeczy, które Bóg dla nas stworzył. I kto płaci rachunek? Oni! Ubodzy, ci, którzy osobiście doświadczyli odrzucenia. To nie jest jakaś dawna historia. To dzieje się dzisiaj. I ten tłum jest przed Bogiem i prosi: ratunku, daj nam pokój, daj nam chleba, pracy – mówił Następca św. Piotra. I alarmował, że większość ludzkości doznaje dziś ucisku!Powiem więcejwydaje się, że ci ludzie, te głodujące dzieci, chorzy, że oni się nie liczą, że są jakimś innym gatunkiem, że nie są ludźmi – ubolewał Papież. Wskazywał, że nadchodzą chłody, a ci ubodzy, którzy muszą uciekać, by ocalić własne życie, koczują pod namiotami, czują chłód, nie mają lekarstw, są głodni.
Jaka zatem powinna być nasza postawa wobec tego niszczenia ludzi i całych narodów? – Naszą postawą, jak słyszeliśmy w Ewangelii, jest postawa Błogosławieństw. Tylko ta droga doprowadzi nas do spotkania Boga. Tylko ta droga uchroni nas od zniszczenia, dewastacji ziemi, dzieła stworzenia, moralności, historii, rodziny, wszystkiego. Tylko ta droga– podkreślał Ojciec Święty. Wskazał też na nadzieję, która nam jeszcze towarzyszy. – Nadzieja, że Bóg zlituje się nad swym ludem, nad tymi, którzy doświadczają wielkiego ucisku. A także że zlituje się nad tymi, którzy powodują zniszczenie, by się nawrócili. I w ten oto sposób wzrasta świętość Kościoła – nauczał Franciszek.
Przed Mszą św. na rzymskim cmentarzu Campo Verano Papież oglądał zdjęcia ukazujące skutki bombardowań Rzymu w 1943 roku,w konsekwencji których ucierpiała również wspomniana nekropolia. Zarówno w uroczystość Wszystkich Świętych, jak i wczoraj, we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Biskup Rzymu spotkał się w południe ze zgromadzonymi na placu św. Piotra wiernymi na modlitwie „Anioł Pański”. W rozważaniach mówił o rzeczach ostatecznych człowieka, które przypominają liturgiczne obchody dwóch pierwszych dni listopada. Papież przypomniał, że wszyscy święci to owi „ostatni dla świata”, którzy stali się „pierwszymi dla Boga”. Nawiązał również do chrześcijańskiej prawdy o świętych obcowaniu.Tak więc istnieje niezniszczalna więź między nami żyjącymi na tym świecie a tymi, którzy przekroczyli próg śmierci. My tu na ziemi wraz z tymi, którzy przeszli do wieczności, tworzymy jedną wielką rodzinę. I ta rodzinna więź trwa – podkreślił Franciszek. Dodał, że owa wspólnota nieba i ziemi najpełniej wyraża się w Eucharystii, będącej spotykaniem ze zmartwychwstałym Chrystusa, dzięki któremu sami mamy przystęp do wspólnoty braci, również tych, którzy nas poprzedzili w drodze do wieczności.
 
 
Msza św. pod przewodnictwem Ojca św. Franciszka na Cmentarzu Verano w Rzymie
 
Pius XI przeciwko Bestii
Papież Franciszek i Diabeł
Zakazana encyklika papieża Hitlera i żydożercy
Święty Kościół wspomina Człowieka, który zmienił świat

 

 
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej