Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1988 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Żydowskie "chrześcijaństwo" - zielonoświątkowcy i inni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkie sekty i herezje jakie powstały w Kościele katolickim stworzyli żydzi. Jak dziś działa "małpa boga" czyli szatan i jego armia ?

"Nie można mówić, że chrześcijanie i żydzi wierzą w tego samego BOGA a kto tak twierdzi jest z punktu widzenia wiary katolickiej ignorantem albo heretykiem."
- Ks. Prof. MICHAŁ PORADOWSKI - TALMUD czy BIBLIA ?

 

 

 

Należy wystrzegać się zbyt łatwego ekumenizmu, który może sprawić, że charyzmatyczne grupy katolickie, zapominając o zachowaniu tożsamości, zjednoczą się bezkrytycznie z zielonoświątkowcami, nie mającymi źródeł w katolicyzmie.

 

Źródło: Benedykt XVI Raport o stanie wiary, s. 132–133.

 

 
 
 
"Trudno znaleźć dwie bardziej przeciwstawne koncepcje religijne, które wyrastają pozornie ze wspólnego pnia. Ci spośród katolików , którzy wierzą w bajkę o wspólnym pniu chrześcijańskiego drzewa, z którego wyrastają gałęzie kolejnych wyznań - katolickiej, luterańskiej, zwinglańskiej, kalwińskiej, anglikańskiej itd. – zapominają, że odłamy protestantyzmu powstały w wyniku rebelii wymierzonej w jedność Kościoła założonego przez Jezusa Chrystusa. Słyszy się dziś "należy szukać tego co łączy, a nie tego co dzieli..." Ale co może łączyć katolika z protestantem? Gdzie istnieje płaszczyzna realnego porozumienia dogmatycznego?" Św. Józef Sebastian Pelczar.
 
 
 
 
 
 
Brazylia jest krajem, gdzie jest bardzo dużo Kościołów o charakterze nowozielonoświątkowym. Powinniśmy wiedzieć, czynowozielonoświątkowcy głoszą teologię Chrystusa Pana, czy Chrystusa Sługi (w sensie - Chrystus na posługi u ludzi)”,podkreślił baptystyczny teolog Lourenço Stelio Regaw jednej z dyskusji podczas II Kongresu Teologii Nowego Życia. Sympozjum odbyło się w Águas de Lindóia w stanie São Paulo.
 
Tematem Kongresubrzmiał: „Wyzwania Kościoła protestanckiego w XXI wieku”. Luteranin Estevan Kirschner zażartował, że z jego punktu widzenia „Luter powinien przekręcać się w grobie”,zwracając uwagę na obecność w niektórych nowozielonoświątkowych Kościołach relikwiarzy i praktykowania instytucji odpustów.
 
Metodysta Luiz Wesley wskazał na konieczność przeprowadzenia akademickich badań, aby nie popełnić błędów przy analizie fenomenu ruchu nowozielonoświątkowego. „Taki jest właśnie jeden z celów Kongresu”, odpowiedział mu Donald Pirce, organizator spotkania. Następny Kongres Teologii Nowego Życia odbędzie się we wrześniu 2005
 
 
 
 
 
 
 
Brazylia: otwarcie repliki świątyni Salomona
 
Replikę biblijnej świątyni Salomona otwarto w São Paulo w Brazylii. Inauguracji budowli należącej do jednego z Kościołów pentekostalnychdokonała prezydent kraju Dilma Rousseffz udziałem wielu wpływowych polityków. Wznoszenie świątyni trwało cztery lata i kosztowało 300 mln dolarów.

Ponieważ w Brazylii zbliżają się październikowe wybory prezydenta, a także senatu i gubernatorów stanów, udział polityków w inauguracji świątyni był ewidentnym zabiegiem uzyskania głosów w tej wspólnocie ewangelikalnej. Założona przed 30 laty przez byłego funkcjonariusza zakładu pogrzebowego Edira Macedo szczyci się świątynią, która sprowokowała w całym kraju wiele kontrowersji
 
 
 
 
 
Zainaugurowana imitacja biblijnej świątyni Salomona należy do Kościoła Powszechnego Królestwa Bożego (IURD). Monumentalna budowla zajmuje cały kwartał w rejonie miasta São Paulo, gdzie wyraźnie kontrastuje z szarymi halami zakładów przemysłowych i budynkami mieszkalnymi oszpeconymi różnorodnymi graffiti. Świątynia jest w stanie pomieścić 10 tys. osób.Cały kompleks sięga wysokości 11 pięter i jest w nim wiele sal przeznaczonych dla szkółki biblijnej dla dzieci, jak też luksusowe apartamenty dla liderów tej wspólnoty pentekostalnej. Przy świątyni została usytuowana oaza drzew oliwkowych na wzór ogrodu w Getsemani, a także postawiono 30 wysokich kolumn. Odpowiedzialny za opracowanie projektu świątyni architekt Rogério Araújo podkreśla, że wspólnota ewangelikalna nie żałowała środków materialnych na tę budowę. Głównym zamierzeniem było zbudowanie takiego kolosa, aby przechodzący ludzie przystawali i podziwiali to monumentalne dzieło.

Wielkie Kościoły pentekostalne w Brazylii mają na celu sukcesywne zdobywanie wysokich stanowisk politycznych, by przez to wywierać coraz większy wpływ na społeczność tego kraju. W parlamencie została utworzona przed kilku laty grupa deputowanych wywodzących się z grup ewangelikalnych. Edir Macedo, założyciel wspomnianego Kościoła pentekostalnego, magnat telewizyjny i zarazem jeden z milionerów brazylijskich, nie kryje swoich ambitnych planów, aby w niedalekiej przyszłości zająć fotel prezydenta tego kraju.

Z. Malczewski TChr, Brazylia
 
 
 
 
Powszechny Kościół Królestwa Bożego (Igreja Universal do Reino de Deus), neozielonoświątkowy Kościół brazylijskiego pochodzenia, który posiada kilka milionów wiernych w najróżniejszych krajach świata, tym razem ma problemy z rządem meksykańskim. Powodem tego zainteresowania się Kościołem przez władze tego kraju są wielkie kwoty pieniężne,jakie pastorzy wymagają od swoich wiernych.
 
 
  
 
 
  Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Meksyku, Gonzalo Altamirano, cytowany we wtorek przez lokalny dziennik „Reforma”, który opublikował długi reportaż o działalności Powszechnego Kościoła Królestwa Bożego w Meksyku,  powiedział, że Kościół musi udowodnić, iż działa zgodnie z prawem i zgodnie z otrzymanym od władz Meksyku pozwoleniem na działalność. 
Dziennik „Reforma” przedstawił finansowy stan Kościoła po 13 latach jego działalności w Meksyku. Główną głoszoną przez Kościół zasadą jest: „Przestań Cierpieć”. Raport wspomina również o takiej działalności tego Kościoła jak sprzedawanie w butelkach „wody z rzeki Jordan”, czy „drzazg z krzyża Chrystusa”. Kościół kupił także w Brazylii, poprzez osoby trzecie, za 45 milionów dolarów, bardzo popularny kanał telewizyjny, tego jednego z największych na świecie kraju, telewizje „Record”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
HANDEL DIAMENTAMI I SEKTY RELIGIJNE
 
O Angoli polski czytelnik wie raczej mało. Sam przebywałem tam przez kilka lat (1988-1992) i w chwili obecnej tłumaczę dowitryny polskich żonatych księży rzymskokatolickich  książkę byłego przełożonego Redemptorystów w Angoli. Dzięki książce portugalskiego księdza żonatego z niemiecką zakonnicą, polski czytelnik może dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów o historii i ludziach tej cudownej, ale jakże bardzo doświadczonej ziemi. Z ciekawością śledzę bieżące wydarzenia w tym afrykańskim, bogatym w minerały, ale biednym dla ludzi kraju. Jednym z bogactw Angoli są diamenty. O nich to będzie mowa w tym tekście.
 
Diamenty w Angoli zawsze były wydobywanew dwojaki sposób: legalnie i nielegalnie. Tak też jest i w chwili obecnej. W ostatnich miesiącach głośno było o operacji tamtejszej policji przeciw nielegalnym poszukiwaczom i handlarzom diamentów, którzy pochodzą z Senegalu i z innych krajów Zachodniej Afryki. Jak wiele innych podobnych przypadków w ostatnich czasach, tak i ta akcja była spowodowana uzasadnieniem, że diamenty są wykorzystywane przez muzułmańskich handlarzy diamentami do finansowania światowego terroryzmu.Akcja uzbrojonej po zęby policji była więc właściwie usprawiedliwiona na międzynarodowej scenie politycznej i dlatego mało kto zwrócił uwagę na różne, dokonane przy okazji tej akcji, przestępstwa ze strony angolskich sił bezpieczeństwa, które z pewnością nigdy już nie zostaną ukarane.
 
Jak podaje Agencja Fides, zostały ranne osoby przypadkowe, jak chociażby dwóch chłopaków z kościelnego chóru, którzy przypadkiem znaleźli się blisko miejsca, gdzie grupa młodzieży sprzeciwiła się stosowanemu przez angolskich policjantów bezprawiu. Tej samej nocy policjanci wdarli się do domu pewnego katolickiego katechety oskarżając go, niesłusznie, o bycie ojcem jednego ze zbuntowanych młodych ludzi. Mężczyźnie obcięto maczetą palce u nóg.
 
Tymczasem ludność miasta Cafunfo pyta, dlaczego policja nie działa również z podobną stanowczością przeciw religijnym sektom, które w ostatnim czasie bardzo wzbogaciły się właśnie na tamtejszych diamentach? Przykładem może być pochodząca z Konga charyzmatyczna i synkretyczna sekta „Dobrego Boga”, która przez cały czas jest finansowana przez kongijskich handlarzy diamentami. Podobnie jest z silną, brazylijską wspólnotą nowozielonoświątkową - Powszechny Kościół Królestwa Bożego (Igreja Universal do Reino de Deus), która w krótkim czasie wybudowała potężne świątynie właśnie w miejscach, gdzie toczy się najintensywniejszy handel diamentami.
 
Kościół ten posiada spore wpływy wśród angolskich polityków rządzącej MPLA, wśród funkcjonariuszy lokalnej administracji i wśród bogatych przedsiębiorców i handlarzy. Według znacznej części ludności Angoli nadszedł już najwyższy czas, aby ukazać prawdziwe oblicze cwaniaków, którzy wykorzystują religię i wiarę prostego ludu, aby uprawiać, w celu wzbogacenia się, nielegalny proceder handlu diamentami
 
 
 
 
 
 
 
 
Nie powinniśmy myśleć, że chrześcijaństwo w najbliższej przyszłości stanie się znowu masowym ruchem i powróci taka sytuacja jak w Średniowieczu. Nie można się tego spodziewać w obecnych warunkach, ale przyznajmy też, że masowość nigdy nie była największą wartością chrześcijaństwa. Lenin nauczył nas, że dla przyszłości decydujące znaczenie mają silne mniejszości, mające coś do powiedzenia i dające coś społeczeństwu [śmiech].
Źródło: Benedykt XVI wywiad dla Katolickiej Agencji Informacyjnej, lipiec 2004/
 
 
 
 
 
 
 
Pasterz potrzebuje kija przeciwko dzikim zwierzętom, które chcą wedrzeć się do stada; przeciwko rozbójnikom, którzy szukają swego łupu. Obok kija jest laska, który niesie wsparcie i pomaga przejść trudne odcinki drogi. Obie te rzeczy należą także do posługi Kościoła, do posługi kapłana. Również Kościół musi używać kija pasterza, kija, którym broni wiary przed fałszerzami, przed kierunkami, które są w rzeczywistości dezorientacją. Właśnie użycie kija może być posługą miłości. Dziś widzimy, że nie jest to miłość, kiedy toleruje się zachowania niegodne życia kapłańskiego. Jak również nie chodzi o miłość, gdy pozwala się szerzyć herezji, wypaczeniu i zniszczeniu wiary, jak gdybyśmy samodzielnie wynaleźli wiarę. Jak gdyby nie była już darem Boga, cenna perłą, której nie damy sobie wyrwać. Jednocześnie jednak kij musi stale na nowo stawać się laską pasterza – laską, która pomoże ludziom iść po trudnych ścieżkach i postępować za Panem.
/Benedykt XVI: fragment katechezy podczas audiencji ogólnej 10 czerwca 2010./
 
"Żyjemy w dramatycznych czasach, w których każdy ochrzczony musi mieć nadprzyrodzoną odwagę i apostolski zapał, by w ślad za przykładem świętych donośnym głosem bronić wiary – nie ulegając przy tym "racjom politycznym", jak zbyt często zdarza się w kościelnych kręgach"- Roberto de Mattei
 
 
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @fan-wolności 22:02:53
  Słyszałeś o tym, że Jezus Pan wybrał 12 Apostołów (biskupów) a jeden z nich nazywał się Judasz Iskariota i ten Go zdradził.

  Czy z powodu tej zdrady Ofiara Jezusa Pana nie jest ważna i Zbawienie nie nastąpiło ?

  Widać taki jest stan rodzaju ludzkiego po grzechu pierworodnym, że mamy do czynienia ze słabymi ludźmi i dlatego Bóg musiał sam dokonać przez swoją Mękę Odkupienia ludzkości.

  List 2-gi Jana mówi, że Judasz będzie do końca świata.

  BACZ WIĘC ABYŚ SAM NIE STAŁ SIĘ JUDASZEM I NIE ZASILAŁ ARMII JUDASZÓW!

  W Kwestii Kościoła katolickiego to warto abyś zapamiętał słowa Jezusa Pana SIŁY PIEKIELNE - ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE - GO NIE PRZEMOGĄ!!!
 • @fan-wolności 00:58:31
  https://www.youtube.com/watch?v=-3PJ2SRZ8I0
  Jesteś opętany przez diabła a więc nie odróżniasz prawdy od kłamstwa oraz miłości od nienawiści i dlatego jesteś biednym człowiekiem, które sferą życia jest piekło!!! :(


  Musisz się modlić do Boga a nie do diabła a wówczas Bóg Ciebie uzdrowi.
 • Fanie wolności strzeż się tego nieustannie a staniesz się wolny od błędów
  "Każdy, kto chce zachować swą wiarę bez szwanku, niech się strzeże trzech niebezpiecznych jej wrogów: pychy, rozpusty i lenistwa. Pychy, bo ona jako ubóstwienie własnego "ja" nie pozwala człowiekowi ukorzyć się przed prawdą, a stąd jest płodną matką błędu i niedowiarstwa. Rozpusty, bo gdy ona opanuje człowieka, wypala w nim wszystko, co szlachetne i święte, a nawet narzuca rozumowi zasłonę, by nie widział Boga. Lenistwa, bo w miarę jak ktoś porzuca modlitwę, źródła łaski i obowiązki religijne, popada w naturalizm, nazywający urojeniem wszystko, co nadprzyrodzone, i powoli staje się ateuszem praktycznym, a nieraz takim umiera. A więc baczność przed pychą, rozpustą i lenistwem."
  Św. Bp Józef Pelczar
 • @fan-wolności 08:03:00
  Za zmarłych. To coś innego. Chyba, że mówisz o pośrednikach?
  Oczywiście, że credo mówi o Świętych obcowaniu.
  Dlatego Kościół wynosi na ołtarze Świętych, którzy na pewno są w niebie i pośredniczą w misji Kościoła Walczącego na ziemi i mogą to czynić z poziomu Kościoła Triumfującego w Niebie.
  Także mamy obowiązek modlić się za tych co cierpią w czyśćcu albowiem dusze czyśćcowe wymagają naszej pomocy. One też się za nas modlą.
 • Nigdy nie pojmę jaki cel ma zaprzeczanie faktom oczywistym
  historycznie i tradycją udowodnione. Jedni upierają się, że Jezus nie był Żydem, inni znowu, że Żydowski Jahwe nie jest Ojcem Jezusa.
  Jezus był Żydem, wychowanym zgodnie z zasadami Judaizmu, obrzezanym, w duchu jednej z sekt Judaizmu Esseńczyków. Wszyscy jego uczniowie byli również Żydami którzy do końca swych dni pod wodzą Jakuba brata Jezusa postępowali zgodnie z zasadami judaizmu, wyjątkiem mógł być Piotr, który w Antiochii, miejsca gdzie powstał odłam Pawła, dziś określany jako chrześcijaństwo, rezygnował z koszernego jedzenia ale już gdy pojawiali się wysłannicy Jakuba, natychmiast powracał do zwyczajów żydowskich.
  Co więcej, Jezus dla wyznawców Islamu jest przedostatnim prorokiem Allacha, przed Mahometem. Czyli Bóg Ojciec Jezusa jest określany przez nich Allachem. Ale pokrój na kawałki mahometanina, nie przyzna, że Allah i Jahwe to ten sam Bóg. Katolicyzm i Prawosławie odchodzi od tego dopiero poprzez kult maryjny.
 • @Zawisza Niebieski 11:29:08
  Namnożyłeś tyle kłamstw w jednym wpisie, że demaskowanie tych bredni zajęło by zbyt wiele czasu, którego w tej chwili nie mam. A więc powiem krótko - NACZYTAŁEŚ SIĘ MASOŃSKICH BAJEK I BREDZISZ JAK ANDERSEN!
  W czasach gdy żył Pan Jezus na ziemi nie było narodu żydowskiego a więc pisanie słowa Żyd z dużej litery jest nadużyciem. Natomiast pisanie o żydach judaistach też jest dwuznaczne albowiem mamy żydów mozaistów (judaizm biblijny * - religia Izraela) oraz żydów judaistów-satanistów reprezentowanych przez kwas faryzeuszy i sadyceuszy oraz tzw. żydów herodian (choć Herod nie był żydem lecz Arabem pomimo, że rządził w imieniu Rzymian Palestyną). Nie wiem czy wiesz, że ostatnim kapłanem nieskorumpowanym i z nadania Boga był Sadok bo pozostali byli z nadania okupacyjnego i za sprawą korupcji i symonii. Mozaiści natomiast to prechrześcijanie, którzy słuchali Mojżesza i dlatego przyjęli Jezusa i stali się Chrześcijanami. Natomiast z judaistów satanistów wyrósł w IV i V wieku ne JUDAIZM RABINICZNY czyli ANTYKOŚCIÓŁ!

  W jednej kwestii masz rację, że Jezus potwierdził Stary Testament przychodząc do Izraela i realizując całe proroctwo w ST zawarte o Zbawieniu. Jezus był Mesjaszem i cierpiał dla Zbawienia.

  Kamień odrzucony przez budujących stał się manieniem węgielnym. Nowy Testament potwierdza, że prawdziwym Izraelem jest Kościół katolicki zaś tzw, żydzi, którzy Go zabili to antychryści (sataniści). ANTYCHRYSTEM JEST RÓWNIEŻ SYJONISTYCZNY IZRAEL.

  W judaiźmie obrzezanie było w ciele a nie w duchu nawet jest relikwia świętego napletka. Jezus wezwał do obrzezywania serc i ustanowił jak wiemy dla narodzin w duchu Chrzest św.

  I dodał, że jeśli się nie narodzicie w Duchu Św. to życia mieć nie będziecie.

  MASZ DOWÓD CHRZTU ŚW. ?

  Czy skórę z napletka ?
 • @Zawisza Niebieski 11:29:08
  Faktem oczywistym jest to, że Esseńczycy powstali w reakcji na korupcję judaizmu w Jerozolimie. Wiedzieli, że tam w Domu Boga wiara stała się biznesem i polityką z umocowania Rzymian, którzy okupowali Palestynę.

  Historia potwierdza fakt, że Jezus był z Nazaretu i urodził się w Betlejem czyli w Domu Chleba bo sam jest przecież Chlebem Życia.

  Ks. Prof. Michał Poradowski, rektor uniwersytetów katolickich, który uzyskał 5 doktoratów na renomowanych uczelniach już dawno wykazał, że spośród 12 Apostołów (czy też 13-ty bo św. Pawła z Tarsu uważa się za tego 13-tego) to tylko żydami z krwi i z tradycji byli Judasz Iskariota i św. Paweł zwany wcześniej Szawłem. Reszta to byli Celtowie.

  Większość populacji na terenie Palestyny to byli Celtowie.

  Ciekawe, że pomimo, iż te fakty są historykom doskonale znane - z dziejów inwazji demograficznej Celtów - to z zajadłością są przemilczane.

  Dlatego propaganda antykatolicka bardzo żeruje na niewiedzy nawet "katolickich teologów". Choć wiemy z encykliki św. Piusa X o zgubnych zasadach modernistów, że wrogowie Kościoła są już w jego centrum.

  Stąd też panowanie zamętu!
 • @Janusz Górzyński 12:13:49
  Kilka wyjaśnień, słowo Żyd pochodzi od słowa Judea, Juda, jako jednego z rodów żydowskich. Dziś słowo Żyd odnosi się również do Chazarów, ale z punktu widzenia dzisiejszego słownictwa Jezus był Żydem, zresztą w kilku miejscach w Biblii jest on określany słowem Żyd, choćby przy spotkaniu z Samarytanką. Ja jako katolik, też wielu rzeczy nie wiedziałem, póki nie zacząłem czytać Biblii. Prawda, że nie operuję nią tak jak Ś.J., czy Chrystusowi ale jednak znam ją lepiej niż przeciętny katolik.
  Miasteczka, ani wioski Nazaret za czasów Jezusa nie było. Nie ma go w żadnych pismach rzymskich tamtego czasu. Za to wiadomo, że sektę chrześcijańską, bez konotacji negatywnych, w początkach była to jedna z wielu sekt judaizmu, określano słowem nie chrześcijanie, a nazarejczycy.
  Co do Celtów to ciekawa informacja, wiem jak ją sprawdzić, ale wymaga to trochę czasu. Ciekawy też jestem jak profesor udowodnił że akurat ci uczniowie są celtami a Piotr izraelitą. Faktem jednak jest, że Jezus musiał być izraelitą po linii męskiej, gdyż mesjasz musiał być z domu Dawidowego, co zresztą stara się udowodnić dwóch ewangelistów, przy czym każdy podaje inny rodowód.
  Słowo Żyd odnosi się zarówno do osoby wywodzącej się z rodu Izraela jak i wyznawcy judaizmu, stąd naszych rodzimych wyznawców judaizmu określa się Żydami, choć w znaczącej części są to Chazarze.
 • @Janusz Górzyński 12:28:50
  Zerknąłem w rozkład haplogrup, w obszary zajmowane przez Celtów i wydaje mi się, że musiał się profesor mocno nagłowić, by wśród uczniów Jezusa aż tylu Celtów znaleźć. Ciekawe, po czym ich rozpoznawał, wykonał badania genetyczne relikwii? Przecież wiadomo wszem i wobec iż mimo, że 2 krotnie papież ogłaszał znalezienie relikwii Piotra za pierwszym razem uznano przemieszane szczątki kobiety, mężczyzny, kury, barana i jeszcze kilku zwierząt, za drugim razem papież nie raczył powiedzieć które to szczątki. Tak więc naukowo jest to całkowicie niezgodne z prawdą. Oczywiście żydzi nie są jednolici genetycznie, tylko ród kapłański Lewiego nosi haplogrupę J. A tu nagle Jezus żyd z rodu Dawida nagle znajduje 11 noszących R1b? Powiedzmy sobie, że teoria profesora jest tylko teorią, do czego jako naukowiec ma prawo, ale teorię opartą znacznie bardziej na chceniu niż na dowodach naukowych.
 • Coś dobrego to zło?
  Drogi Januszu!
  Nie posądzam Cię o złą wolę.

  Opowiem Ci o trzech relacjach na temat zielonoświątkowców z jakimi zetknąłem się w moim życiu.
  Po raz pierwszy zetknąłem się z nimi w połowie lat siedemdziesiątych na ulicach jednego z miast wielkopolskich, gdzie stali ze stolikiem i ich religijną literaturą, bibliami.
  Nigdy o nich nie słyszałem, a że spacerowałem po tym mieście z przyjacielem studiującym we Wrocławiu to spytałem go; co to są za jedni, ci zielonoświątkowcy. On mi odpowiedział, że to tacy fanatyczni chrześcijanie.

  Druga relacja była o chłopaku, dwudziestokilkulatku, który przyłączył się do zielonych, czy chciał się dopiero do nich przyłączyć. W reakcji na to, jego zapobiegliwi rodzice wymogli na nim, aby razem najpierw udali się do kościoła garnizonowego na rozmowę z jakimś starszym proboszczem, czy zakonnikiem.
  I gdy szukając pomocy w powstrzymaniu syna przed przystąpieniem do zielonych - przedstawili temu starszemu księdzu zamiary swego syna ten im odpowiedział, że gdyby miał w swojej parafii takich 50 zielonoświątkowców, to by zdobył to ponad 100 tysięczne miasto dla Chrystusa.

  Następna relacja była od byłego milicjanta, który gdy zetknął się z zielonymi, to próbował się dowiedzieć coś na ich temat z wiarygodnego źródła. Przy okazji chyba okradzenia zakonu Bernardynów, rozmawiał z opatem i zapytał go, co to są za jedni zielonoświątkowcy.
  I opat Bernardynów odpowiedział mu, że to są tacy "Spartanie Biblii".

  Jak widać, to gdy zasięgnąć opinii samych funkcjonariuszy Watykanu, to gdy rozmawiają nieoficjalnie, to wydają zielonym dobrą opinię.

  Myślę, że gdy podejdziemy uczciwie do rozeznania jakości różnych kościołów jako denominacji, oraz różnych poszczególnych parafii, zborów, to ,okaże się, że w żadnym z kościołów nie ma idealnych ludzi.
  Część kościołów stosuje generalnie separację swych wiernych od pracowników - tzw. duchownych, i ci duchowni są przedstawiani w sposób wyidealizowany, tylko na pokaz. Po religijnych występach nie ma z nimi kontaktu, czy możliwości poznania ich na co dzień.
  W przypadku korporacji watykańskiej, im wyżej w hirarchii tym separacja większa. Naczelny Watykanu wręcz otoczony operetkowymi Szwajcarami + uzbrojoną, nowoczesną ochroną.
  Dalej kardynałowie, arcybiskupi, biskupi już może nie tak ochraniani, ale mieszkający w izolowanych od społeczeństwa pałacach, ze służbą.
  Podobnie proboszczowie izolują się na swych plebaniach.
  Tylko niewielka część księży, zakonników prowadzi jakieś nadprogramowe działania pośród ludzi, pośród parafian.

  Podobnie działają inne historyczne kościoły. Właściwie można powiedzieć, że im więcej przebieranek przez tzw. duchownych, tym dalej od ludzi.
  Im mniej przebieranek w jakieś dziwaczne stroje liturgiczne, tym posługujący są bliżej ludu Bożego, bliżej pogan.

  Aż dochodzimy do Kościoła Biblijnego, w którym posługujący nie przebierają się, mają rodziny, żony, dzieci, są otwarci na wzajemne wizyty z braćmi i siostrami w Chrystusie.

  Oczywiście w najlepszym, w najbardziej biblijnym Kościele mogą znaleźć się ludzie, którzy upadną, którzy mogą żyć w grzechu, którzy mogą popełnić błąd.
  Tak jak nie jest złym Kościołem ten, w którym zdarzają się upadki jego członkom, ale złym kościołem jest ten, który głosi i praktykuje życie wbrew woli Boga objawionej w Bożym Słowie.

  A co do jakości życia Watykańskich Katolików; wystarczy popatrzeć na owoce jakie ma wpływ tej korporacji religijnej na to jak żyją tak na co dzień Polacy, jak postępują Polacy - owieczki tego kościoła, a także na to jak żyją funkcjonariusze tej korporacji.

  Z drugiej strony popatrzmy jak żyją Zielonoświątkowcy, Baptyści, różni bracia i siostry z kościołów biblijnych w Polsce i na świecie.

  Oczywiście dla Watykanu bardzo niewygodnym jest masowe występowanie Rzymskich Katolików z dotychczasowego kościoła i przystępowanie do kościołów ewangelicznych.
  I jak się łatwo zorientować, sposobem na przeciwdziałanie temu trendowi jest wyszukiwanie przypadków które można użyć do dyskredytowania tamtych społeczności, czy pastorów.

  Za Wiki...
  W.R. Read, amerykański prezbiterianin, w 1965 roku zauważył, że w czasie ostatnich 35 lat tradycyjne kościoły protestanckie mając do dyspozycji setki misjonarzy oraz miliony dolarów, odnotowały wzrost od 300 tysięcy do 1 miliona wiernych. W tym samym czasie zielonoświątkowcy dysponując niewielką liczbą misjonarzy i bardzo często bez jakiegokolwiek wsparcia finansowego odnotowali wzrost ze 100 tysięcy do ponad 3 milionów[6]. W 1965 roku 58% brazylijskich zielonoświątkowców skupionych było w Zborach Bożych, 18.3% w Kongregacji Chrześcijan, 6,7% w „Brazylii dla Chrystusa”, 17% należało do mniejszych zielonoświątkowych ugrupowań. W 1974 w Brazylii było ponad sto autonomicznych zborów zielonoświątkowych[8]. W latach 1990-1992 w Rio de Janeiro otwarto 710 nowych protestanckich kościołów, wśród których 91% stanowiły zielonoświątkowe zbory, w tym samym czasie Kościół katolicki otworzył tylko jedną parafię[39].

  Aż do końca lat 70. XX wieku, większość brazylijskich protestantów należała do tradycyjnych protestanckich kościołów: luteran, prezbiterian, metodystów oraz baptystów. Od końca lat 70. zielonoświątkowcy stali się głównym ugrupowaniem protestanckim. Następuje stały wzrost liczby zielonoświątkowców oraz charyzmatyków – zwłaszcza tych, którzy głoszą ewangelię sukcesu. Największe skupisko zielonoświątkowców znajduje się w Rio de Janeiro, drugim pod względem liczby ludności mieście Brazylii. W roku 1992 91% osób regularnie uczęszczających do kościoła, uczęszczało do zborów zielonoświątkowych. Zielonoświątkowcy docierają do ubogich dzielnic miejskich[40]. Według oceny socjolożki Cecilii Mariz (1994) wzrost pentekostalizmu wynika ze sposobu w jaki zielonoświątkowcy motywują Brazylijczyków do radzenia sobie ze swoim ubóstwem. Antropolog John Burdick (1993) tłumaczy to „kultem nawiedzenia”[41]. R. Andrew Chesnut rozwój pentekostalizmu wyjaśnia tym, że zielonoświątkowcy w przeciwieństwie do innych kościołów oferują uzdrowienie. Chesnut przeprowadził swoje badania w amazońskim mieście Belém i twierdzi, że znaczna część zielonoświątkowców zaznała fizycznego uzdrowienia. W przypadku kobiet wielką rolę odgrywa również uzdrowienie kryzysu rodzinnego[42].
 • @Zawisza Niebieski 14:19:57
  Bp. K. Romaniuk – Termin „Żydzi” – niekiedy, zwłaszcza u Jana Ewangelisty, synonimiczne określenie każdego grzesznika odrzucającego naukę Chrystusa /BIBLIA PRASKO-WARSZAWSKA/

  Według Jana [autora Ewangelii] są to po prostu „Żydzi”. Jednak to określenie nie oznacza u Jana – wbrew temu, co mógłby przypuszczać współczesny czytelnik – narodu izraelskiego jako takiego, tym bardziej nie ma ono też charakteru „rasistowskiego”. Określenie „Żydzi” (lub „Judejczycy”) stosowano raczej w stosunku do „arystokracji świątyni” niż narodu izraelskiego jako takiego.
  Opis: o tym, kto naciskał na wydanie na Jezusa wyroku śmierci.
  Źródło: Benedykt XVI Jezus z Nazaretu cz. II. Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania, tłum. Wiesław Szymona, wyd. Jedność, Kielce 2011.

  ROZUMIESZ ?

  Dlatego musisz przeczytać choćby dwie pozycje;
  1) "Talmud czy Biblia" ks. prof. Michał Poradowski
  2) trylogię Benedykta XVI "Jezus z Nazaretu"

  Natomiast dla poznania roli Celtów w Palestynie i przewagi demograficznej Celtów na tym terenie polecam prace pt. "CELTOWIE" autorstwa prof. Fiedricha Schlette.

  Na terenie Palestyny jedni Celtowie ulegali romanizacji a inni ulegali wpływom judaizmu. Izrael nie wiem czy wiesz, ale uprawiał i dziś również uprawia prozelityzm.

  Ciekawe dlaczego wykluczasz, że Apostołowie nie mogli być Izraelitami-prozelitami albo michlingami, etc. Wreszcie jak zastosujesz miarę żydowską - współczesną według matki, wyznania i krwi, to zważ na to, iż stanowi ona problem dla każdego żyda gdyż babką wielkiego króla Dawida była Moabitka Ruth.

  Dawid był Królem Judei i konfederacji 12 plemion Izraela. Wiemy, że z uwagi na zasługi Dawida ostało się jedynie Królestwo Judy gdy Izrael się rozpadł i malał z powodu grzechów idolatrii popelnionych przez żony Salomona, które rozpleniły bałwochwalstwo na terenie Wielkiego Izraela.

  Wracając do kwestii krwi, to możemy w przypadku Dawida mówić o krwi moabicko-izraelskiej. Zatem Izrael, to nie krew ale Duch, tutaj chodzi o królestwo Ducha a nie krwi. Krew to współczesny Izrael, w którym uprawia się ezoterykę krwi i błędowierstwo.
 • @Janusz Górzyński 23:31:35
  Nie wiem czy zauważyłeś, drogi Januszu, ale kiedyś Polska była od morza do morza i prawie aż po Moskwę. No i Janek Kazimierz zawierzył Polskę demonowi królowej niebios i od tego czasu rozpoczął się stopniowy upadek Polski. I ta degeneracja Polski i Polaków trwa. I co znamienne, jesteśmy dobrzy w naśladowaniu Izraela. Jak sam napisałeś: ==gdy Izrael się rozpadł i malał z powodu grzechów idolatrii popelnionych przez żony Salomona, które rozpleniły bałwochwalstwo na terenie Wielkiego Izraela==.
  I to bałwochwalstwo trwa także w Polsce pod kontrolą propagujących i praktykujących bałwochwalstwo funkcjonariuszy Watykanu.
  A wystarczyłoby pokutować - to znaczy upamiętać się, zmienić myślenie i postępowanie, odwrócić się od różnorodnego bałwochwalstwa, skończyć z diabelskimi kultami zmarłych ludzi, posągów, obrazów, różnych kukieł, odwrócić się od bałwochwalczych spacerów religijnych, zrezygnować z kultu fałszywych sanktuariów, pozornie świętych gajów, kultowych dekoracji religijnych i zwrócić się do Boga wg Bożego Słowa. I sam Bóg byłby naszym sprzymierzeńcem i wspomożycielem. Mógłby nas zacząć błogosławić, gdyż jako Bóg sprawiedliwy nie może błogosławić bałwochwalców.

  Biedny...
  pogański kraj, pogańskie obyczaje.
 • różnokolorowi
  Bardzo ciekawy materiał.Gratuluję determinacji i cierpliwości dla chazarskich wyznawców i "bojowników" strażnicy również chazarskiej.

  Ta chazarska zaciekłość w udowadnianiu - Jezus "był żydem"...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej