Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1988 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Jehowi w służbie SS i NKWD, piekła, Szatana i NWO

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jehowi to sekta antychrześcijańska szerząca "religię masońską" w służbie III Rzeszy, a także masonii z USA, komunizmu oraz światowego spisku NWO. Jehowi to kolejna odmiana "żydowskiego chrześcijaństwa" służąca zamętowi i ukrytym celom żydostwa.

„Jedna tylko religia katolicka ma czystą prawdę i całą prawdę; wszystkie zaś inne religie zawierają wprawdzie okruchy prawdy, ale pomieszane z błędami; wszystkie też różnią się od religii katolickiej nie tylko obrzędami, ale także dogmatami, czyli są mniejszą lub większą jej deprawacją; otóż rozum sam mówi, że człowiek ma obowiązek szukać prawdy, i to prawdy całej, tym więcej, że dla człowieka nie jest rzeczą obojętną, w co wierzy, bo wszakże religia wpływa na całe jego życie, tak doczesne jak wieczne, i normuje wszystkie jego stosunki” (…) Niechże ta religia będzie nadal pierwszym i najdroższym skarbem narodu, by wszyscy bez wyjątku wierzyli w jej prawdy, spełniali jej przykazania, korzystali z jej łask, słuchali jej władzy, czcili jej mistrzynię - Stolicę świętą. -Św. bp. Prof. Józef Sebastian Pelczar

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
Wydawnictwa kościelne ostatnimi czasy kojarzą się bardziej z politycznie poprawnymi publikacjami niż ekstremistycznym hard corem. Najnowsza książka z wydawnictwa księży Sercanów, posiadająca imprimatur z 2007 roku, „Świadkowie Jehowy wobec USA, syjonizmu i wolnomularstwa”autorstwa Robina de Ruiter jest więc miłą niespodzianką dla wszystkich ekstremistów.
 
Patologie wśród świadków Jehowy
Zdaniem autora „Świadkowie Jehowy wobec...” organizacja religijna jehowitów jest prężną organizacją gospodarczą, wykorzystującą wyznawców, alienującą ich z życia społecznego, monopolizująca obieg informacji wśród wyznawców.
Według Robina de Ruitera Świadkowie Jehowy na początku XX byli rasistami. W trakcie I wś jehowici uprawiali w USA pacyfistyczną propagandę (wspierali ich w tym niemieccy szpiedzy). Jehowici są antyspołeczni, nie angażują się w politykę, nie głosują, odmawiają służby wojskowej lub zastępczej służby wojskowej, potępiają patriotyzm.
Historia jehowitów
Książka Robina de Ruiter przybliża czytelnikom pełną skandali historie Świadków Jehowy. Zdaniem Ruitera założycielem Świadków Jehowy był Charls Tanze Russell urodzony w 1852 roku w USA. Russell był z pochodzenia niemieckim żydem, jego oryginalne nazwisko brzmiało Rossel.Russel wraz z rodziną założył nowy związek wyznaniowy, robił szemrane interesy, zdradzał żonę i został otruty przez swojego następcę Rutherforda.
Joseph Franklin Rutherford drugi przywódca jehowitów wsławił się niemoralnym życiem osobistym, handlem nielegalnym alkoholem i nagła śmiercią z cudzej ręki.
Wierzenia jehowitów
Zdaniem autora „Świadkowie Jehowy wobec...” teologia Towarzystwa Strażnica zaprzecza wszystkim podstawowym prawdom wiary chrześcijańskiej (zbawieniu, łasce wiary, wiecznemu potępieniu, Trójcy). Jehowici wierzą że Jezus Chrystus jest najwyższym aniołem Bożym albo archaniołem Michałem (co powodują że nie świętują Bożego Narodzenia). Świadkowie Jehowy wierzą że kanałem przekaźnikowym między Bogiem a ludźmi jest lider i ciało kierownicze Towarzystwa Strażnica. Dlatego nakazane jest bezgraniczne posłuszeństwo liderowi i towarzystwu Strażnica. Jehowicie posługują się własnym tłumaczeniem Pisma Świętego daleko odbiegającym od oryginału.
Jehowici wierzą że po Armagedonie i sądzie ostatecznym unicestwieni zostaną wszyscy nie jehowici i zapanuje nowy światowy ład: rządy 144 000 niewidzialnych duchów pod przywództwem Jezusa. Liderzy jehowitów (ale nie sami wyznawcy) mają po śmierci przekształcać się w owe 144 000 niewidzialnych duchów.
Jehowici czerpią z arianizmu który zakładał ze Chrystus nie był Bogiem. Arianizm żywotny był wśród prezbiterian (jednym z nich był założyciel Jehowitów Russell).
Jehowici mają wiele wspólnych wierzeń z masonami: Nie wierzą że zbawienie jest łaską bożą, używają wspólnych symboli, uznają Hirama budowniczego Świątyni Jerozolimskiej za równego mesjaszowi, zaprzeczają bóstwu Jezusa, dążą do Nowego Światowego Ładu i Rządu Światowego, uznają kościół katolicki za nowy Babilon, zwalczają katolicyzm, pozwalają na kłamstwa dla ochrony braci, są rasistami.
Zdaniem Robina de Ruitera Świadkowie Jehowy głosili niewidzialny powrót Jezusa Chrystusa na ziemie w 1874 roku, pięciokrotnie nietrafnie zapowiedzieli koniec świata.
Masoneria
W swej książce Robin de Ruitera poświęca wiele miejsca masonerii i żydom. Zdaniem autora książki masonami było 17 prezydentów USA (w tym Regan, Ford, Johson, Truman i Rooswelt), USA są zinfiltrowane przez masonerie, masonami byli wszyscy premierzy Wielkiej Brytanii i prezydenci Niemiec, masonami jest też bardzo wielu delegatów ONZ i urzędników Unii Europejskiej.
Założyciel jehowitów Russell sam był masonem i w swoich kazaniach wielokrotnie odwoływał się do nauk masońskich (wielu prezbiterian - z pośród których wywodził się Russell - było masonami). Związki masonerii i jehowitów widać w ikonografii jehowitów, bardzo częstym motywem jest czerwony krzyż otoczony koroną będący symbolem masońskiego zakonu templariuszy (obecny też u mormonów i armii zbawienia).
Następca Russella Rutherford przelotnie był krytyczny wobec masonerii, z czasem jednak głosił ze masoneria była ofiarą katolików, nazistów, faszystów i frankistów.
Żydzi
Robin de Ruiter w swej książce stwierdził też że żydzi z Europy Środkowo Wschodniej nie byli potomkami Izraelitów tylko Kazarami [Hazarami], ludem spokrewnionym z mongołami i tatarami. Byli konwertytami na judaizm. Po zabiciu cara Aleksandra II w 1881 roku obarczono żydów odpowiedzialnością za mord co spowodowało pogromy. Pogromy doprowadziły do emigracji żydów z Europy wschodniej. Jednym z celów była Palestyna (w 1883 w Palestynie mieszkało 200 żydowskich rodzin w 6 koloniach). Powrót do Palestyny wiązał się z narodzinami syjonizmu stworzonego w XIX wielu przez żyda z Węgier Herzla. Celem syjonistów miała była (zdaniem autora książki) władza nad światem. Celom syjonistów i imigracji żydów do Palestyny mieli być przeciwni iluminacji(którzy chcieli żydów wykorzystać do rewolucji w Rosji). Syjonistów (po rewolucji bolszewickiej) sponsorowali: Rothschildowie, Hirschowie, Montefiore, Kuhn, Loeb, Warburg i Rockefelerowie. Dzięki żydowskiej finansjerze w 1948 w Palestynie powstał Izrael którego 90% mieszkańców to Kazarowie [Hazarowie]. Zadaniem Robina de Ruitera żydzi na całym świecie tworzą jeden zjednoczony naród którego celem jest powołanie rządu światowego.Religia żydów judaizm opiera się na Talmudzie. Talmudjest świętą księgą żydów głoszącą że: nie-żydzi goje nie są ludźmi i nie maja przynależnych ludziom praw, żydzi mają szkodzić gojom. Talmud będący fundamentem tożsamości żydowskiej szkaluje Jezusa którego oskarża o kradzież z Świątyni Jerozolimskiej zwoju z tajnym imieniem bożym dzięki któremu Jezus mógł czynić cuda.
Jehowici utrzymywali ożywione kontakty z żydami. Russell popierał program syjonistów, agitował na rzecz syjonizmu, wspierał finansowo syjonizm. Założyciel jehowitów głosił że: żydzi zostaną panami świata, wszystkie narody nawrócą się na judaizm, Bóg uwielbia żydów, żydzi nie powinni nawracać się na chrześcijaństwo, chrześcijanie nie powinni nawracać żydów, żydzi są mądrzejsi i moralniejsi od chrześcijan. Russell podróżował do Palestyny (sprawozdanie z podróży przekazał Rothschildowi), spotykał się z przywódcami syjonizmu w wielu krajach, propagował syjonizm wśród żydów w USA.
Rutherford pomimo niechęci do żydów wspierał syjonizm (audycjami radiowymi, wykładami, książką „Pociecha dla żydów). Jednak przed II wś w „Strażnicy” Rutherford promował antysemityzm.
Wielka finansjera
Zdaniem autora „Świadkowie Jehowy wobec...” jehowici służą interesom wielkiej finansjery (która odpowiada za amerykańską wojnę secesyjną i 620.000 zabitych w tej wojnie). Wielka finansjera (imperia finansowe Morgan, Rockefeller) związana jest z rozwojem monopoli w gałęziach przemysłu kontrolowanych przez masonerie. By spacyfikować niezadowolenie robotników żyjących w nędzy Russell w swych publikacjach namawiał robotników do akceptacji sytuacji.
Możni (żydzi z żydowskiej masonerii B'nai B'rith) sponsorzy wspierali jehowitów. Russel pomimo, że miał nieliczną organizacje religijną i nie miał majątku, to olbrzymie kwoty wydawał na rozdawanie propagandowych wydawnictw. Podobnie nie wiadomo skąd mieli kasę mormoni i Hare Kriszna.
Komunizm
W swej książce Robin de Ruitera stwierdził że w Niemczech jehowici byli związani z Spartakusowcami (komunistami którzy usiłowali przeprowadzić rewolucje bolszewicką w Niemczech). Środowisko niemieckich komunistów było zinfiltrowane przez socjalistów iluminatów. Założycielem iluminatów był Adam Weishaupt (który przyjął imię Spartakus) i był finansowany przez żydowską finansjerę.
Nazizm
Zdaniem autora „Świadkowie Jehowy wobec...” niemieccy jehowici szkalowali niemiecki kler chrześcijański (głównie katolików).Destrukcyjna działalność jehowitów spotkała się z reakcją władz niemieckich.
Wielu jehowitów zaakceptowało rządy NSDAP pomimo że partia narodowo socjalistyczna po dojściu do władzy zdelegalizowała organizacje religijną jehowitów (za nawoływanie do bojkotu poboru do wojska). Polem sporu z nazistowskimi władzami była obowiązkowa służba wojskowa. Jehowici by nie być powoływanymi do wojsko popełniali przestępstwa i dostawali wyroki (Wermacht nie powoływał skazanych). Naziści zabili ponadto ok 300 jehowitów za odmowę służby wojskowej, a innych uwięzili.
Rutherford próbował zdobyć w 1933 roku przyjaźń Adolfa Hitlera ogłaszając 26 czerwca 1933 roku podczas kongresu jehowitów deklaracje lojalności wobec nazistów. Jehowici w swej deklaracji oświadczali że: nie mają nic wspólnego z żydami, popierają nazistów w ich walce z wielkim kapitałem, Ligą Narodów (która służy złu), angloamerykańskim imperializmem, uważają nauki Jezusa i Jehowy za bliskie narodowemu socjalizmowi, uważają że żydzi i katolicy w USA organizują antyniemiecki bojkot, wyznają te same ideały co narodowi socjaliści, kler katolicki jest wrogiem Boga, żydzi są wrogami Boga, żydzi i katolicy są wrogami Niemiec, naziści są ratunkiem dla Niemiec. Jehowici napisali też list do Hitlera w którym deklarowali że: jehowici są przyjaciółmi Niemiec, żydzi i katolicy są wrogami Niemiec, naziści są nadzieją Niemiec. Naziści pomimo deklaracji zdelegalizowali jehowitów. Niemniej Himmler planował spacyfikowanie Rosjan w Rosji poprzez zniszczenie prawosławia, nie dopuszczenie do rozpowszechnia katolicyzmu, i propagowanie wiary jehowitów. Himmler uważał że ludzie potrzebują jakieś religii, a wiara jehowitów jest doskonała dla podbitych narodów bo propaguje pacyfizm, apolityczność, nienawiść do kościoła katolickiego, pracowitość i abstynencje.Naziści lojalność jehowitów doceniali przyznając im funkcje kapo w obozach koncentracyjnych i dając przepustki z obozów. Niemcy pozwalali jehowitom na propagowanie swojej wiary w obozach by spacyfikować więźniów (naziści pozwalali jehowitom kolportować papierową propagandę w obozach koncentracyjnych).
Aktywność polityczna jehowitów
Według Robina de Ruitera po II wś amerykański wywiad wojskowy liczył, że jehowici staną się agenturą USA wspierał materialnie i logistycznie jehowitów (drukarniami, radiostacjami, pocztą i telefonami wojskowymi). Wdzięczni amerykanom jehowici po II wś uprawiali propagandę komunistyczną(na całym świecie, szczególnie w Brazylii, Wietnamie i Chile), dla amerykańskich kapitalistów infiltrowali Europę wschodnią. To zaangażowanie polityczne świadczyło o nieprawdziwości deklaracji jehowitów o apolityczności. Jehowici głosili że generał Pinochet doszedł do władzy by ratować jehowitów przed komunistami i socjalistami (dzięki tym deklaracjom i współpracy z Juntą jehowici przejęli posady socjalistów).
Powojenny antykomunizm jehowitów poprzedzała przedwojenna prokomunistyczna postawa. Przed II wś w Rodezji (dziś Zimbabwe), Zambii, Malawi, Kongu Belgijskim (dziś Zairze) jehowici walczyli z kolonializmem i propagowali komunizm (korzystając ze wsparcia niemieckich komunistów).
Pomimo krytykowania ONZ od 1992 do 2001 jehowici mieli własne przedstawicielstwo przy ONZ. Współcześnie jehowici mają trudności w krajach sceptycznych wobec USA Rosji i Francji. USA chcą wykorzystać jehowitów do infiltracji ChRL.
Sekty
Według Robina de Ruitera jehowici walczą z kościołem katolickim (twierdząc że kościół powstał za czasów cesarza Konstantyna). W ilustracjach w swoich wydawnictwach jehowici mają ukrywać demoniczne symbole i konterfekty. Jehowici ukrywają że Russell i Rutherford parali się spirytyzmem.
Powstanie i działalność wielu nowych ruchów religijnych mieli finansować Rothschildowie i Rockefellerowie (Hare Kriszna, Muna, Mormonów). Nowe ruchu religijne powołały Federacje Religijnych i Filozoficznych Mniejszości FIREPHIM i Centrum Studiów nad Nowymi Religiami CESNUR, w skład których weszli: scjentolodzy, Mun, realianie, celtyccy druidzi, sataniści, medycyna transcendentalna, masoneria Memphis, masoneria Misram, Wicca zachodnia, eks Dzieci Boga, Bgaha, jehowici. Nowe ruchy religijne (oskarżane o totalitaryzm) w swoich działaniach korzystają z tych samych kancelarii adwokackich.
Jan Bodakowski
Źródło: Pro Polonia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Katolicy, a Świadkowie Jehowy- wywiad z p. Taduszem Kundą
(Honorowym Prezesem Stowarzyszenia EFFATHA)
 
W dniach od 19 do 20 kwietnia br. przebywał w Białymstoku pan Tadeusz Kunda, prezes Stowarzyszenia EFFATHA. Pan Kunda od 40 lat zajmuje się problemem Świadków Jehowy i jest autorem takich między innymi książek jak "Pismo Św. przeczy nauce Świadków Jehowy" czy "Strzeżcie się fałszywych proroków".

Korzystając z okazji, pracownicy Punktu Informacyjnego o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych przy Bazylice Katedralnej p.w. Wniebowzięcia NMP, przeprowadzili wywiad z Panem Tadeuszem.

Jest pan prezesem Ruchu EFFARTHA, a także autorem wielu książek poświęconych tematyce Świadków Jehowy. Co skłoniło Pana do podjęcia tak trudnej i odpowiedzialnej posługi?


(T.K)- Przede wszystkim pragnienie obrony czystości nauki Kościoła katolickiego nie tylko ze strony Świadków Jehowy, ale wszystkich sekt. Jest to nakaz chwili. Obecnie ponad 300 sekt uderza w fundament Chrystusowego Kościoła. Błędne nauki zwodzą tysiące ludzi, którzy nieświadomie schodzą z drogi prawdy. Wobec tak dużego zagrożenia, my katolicy powinniśmy poczuć się odpowiedzialni za Kościół.

Już 40 lat zajmuję się problematyką sekt, a w szczególności nauką Świadków Jehowy. Idąc za wezwaniem serca przy pomocy Matki Bożej robię wszystko, co jest możliwe do zrobienia na tym polu. Kilka lat temu powstał Ruch EFFATHA, którego głównym celem jest obrona świętej wiary przed doktrynami sekt. Napisałem też kilka książek, ale jedna z nich, "Wróć... synu wróć z daleka"zawierająca około 170 świadectw ludzi, którzy powrócili do Chrystusa dzięki naszej działalności, jest dla nas największą radością. Nie przypisujemy sobie jednak żadnych zasług na tym polu. Naszą ambicją jest tylko powiedzieć: byłem, widziałem, a Bóg zwyciężał.
 
- Jakie były początki pańskiej działalności?


(T.K)- W chwili obecnej mówi się już o zalewie sekt i nowych ruchów religijnych. U początku naszej działalności, zaraz po II wojnie światowej najbardziej widoczną sektą byli Świadkowie Jehowy. Nie znaliśmy tekstu Pisma Św., sami musieliśmy się wszystkiego uczyć, ażeby stanąć na wysokości zadania. Nasze wysiłki owocowały pierwszymi powrotami, które były dla nas motorem do dalszej pracy.

- Z jakimi trudnościami borykał się pan?


(T.K)- Trudności były zawsze. Im bardziej Boże sprawy, tym większe problemy, ale wierzymy, że jeżeli Bóg daje trudności, to daje też i siły do ich przezwyciężania. Należy tylko całkowicie Mu zaufać.

- Świadkowie Jehowy nazywają siebie chrześcijanami. Czy słusznie?

(T.K)- Nie, to nie jest odpowiednia nazwa. W jednej ze swoich najnowszych książek "Prowadzenie rozmów na podstawie Pisma", Świadkowie Jehowy zdecydowanie odcinają się od chrześcijaństwa. Na stronie 23 tejże książki czytamy: <Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę Świętą, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama.> Jest to więc absolutny neofaryzeizm nie mający nic wspólnego z chrześcijaństwem, pomimo iż w dalszym ciągu na łamach "Strażnicy" Świadkowie Jehowy tytułują się mianem chrześcijan.

- Czy mógłby pan w kilku zdaniach scharakteryzować organizację Świadków Jehowy?

(T.K)- Założycielem ich był Charles T. Russell (1852-1916), Amerykanin, mający tylko podstawowe wykształcenie. W młodości kilka razy zmieniał wyznanie (prezbiterianin, kongregacjonalista, metodysta, adwentysta). U adwentystów zafascynowała go przepowiednia W. Müllera, iż 22.10.1844 r. zjawi się na ziemi Chrystus i zapoczątkuje „tysiącletnie królestwo". Chrystus nie przyszedł, zaś Russell poprawił obliczenia Müllera i wytypował rok 1874, w którym Jezus również nie zjawił się. Ogłosił on wtedy, że Chrystus powrócił, ale niewidzialnie.
W 1879 r. Russell odłączył się od adwentystów i utworzył własną wspólnotę, ogłaszając się wysłannikiem Bożym, posiadającym dar bezbłędnego tłumaczenia Biblii. W 1913r. swoją organizacjęnazwał „Międzynarodowym Stowarzyszeniem Badaczy Pisma Św."

Od 1879 r. wydawał czasopismo "Strażnica" (ukazuje się do dziś ). W jednym z nich polecił wykreślić z Biblii niektóre jej fragmenty(np. Mk 16:9-20; Łk 23:24; J 21:25; Ap 5:3-13 ), gdyż nie były mu wygodne. Za następcy Russella, Josepha F. Rutherforda,doszło do rozłamu. Ci, którzy pozostali przy Rutherfordzie, przyjęli w 1931 r. nazwę Świadków Jehowy.
Warto podkreślić, że organizację Świadków Jehowy założył zwykły człowiek i jako taka jest ona sektą. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do naszej książki "Pismo Św. przeczy nauce Świadków Jehowy", gdzie opisana jest cała ich historia.

- Świadkowie Jehowy pukając do naszych drzwi wykazują niezwykłą znajomość Pisma Św. Czy rzeczywiście tak jest?

(T.K)- Z całym przekonaniem twierdzę, doświadczywszy tego wielokrotnie, że Świadkowie Jehowy opierają się jedynie na wyrwanych z kontekstu wersetach, a źle je interpretując robią z Pisma Św. koktajl, który nie smakuje i jest niestrawny. Tak robić nie wolno. Pismo Św. jest słowem natchnionym. Świadkowie Jehowy wydali Pismo Św., które zatytułowali "Chrześcijańskie Pisma greckie"(obecnie w 2006 r już "Pismo Święte w Przekładzie Nowego Świata"). Do tekstu tego wprowadzili tak dużo zmian, że śmiem powiedzieć, iż nikt tak nie sprofanował Pisma Św. jak właśnie oni. W tym miejscu chcę dodać, że Świadkowie Jehowy trzykrotnie w tygodniu zbierają się na studium "Strażnicy", a Pismo Św. jest do tego jedynie miernym dodatkiem. Nie znają więc oni Biblii, nie mówiąc już o duchu, który w niej tkwi.

- Głosząc konferencje po całej Polsce, robi pan tzw. rewizyty i odwiedza domy Świadków Jehowy, proponując rozmowę na tematy biblijne. Jak jest pan przez nich przyjmowany.

(T.K)- Jeśli chodzi o zachowanie się Świadków Jehowy w stosunku do nas, stowarzyszonych w Ruchu Effatha, to w większości wypadków, gdy dowiadują się kim jesteśmy, zamykają przed nami drzwi.Ci zaś, którzy zdecydują się na rozmowę po chwili niejasności pytają o cel naszej wizyty. Kiedy mówimy, że taki sam jak ich, gdy idą do domów katolików, przeważnie jesteśmy wypraszani. Uważają oni, że jeśli ktoś do nich przychodzi to tylko po to, aby uzyskać informacje, jak zostać Świadkiem Jehowy. Świadkowie Jehowy widząc, że bronimy nauki Kościoła, nie szczędzą nam przykrych epitetów. W czasie jednej z rozmów, nie znający mnie Świadek Jehowy powiedział: <Nie będę z panem rozmawiał, bo pan jest Antychrystem.>

- Skąd czerpie pan siły do apostołowania?

(T.K)- Siły daje Matka Boża. Wierzę, że jeśli dalsza nasza działalność będzie potrzebna, Matka Boża, w której ręce oddaliśmy wszystko, na pewno pospieszy z odpowiednią pomocą.

- Czy dużo ma pan zaproszeń na spotkania w parafiach naszego kraju?

(T.K)- Aktualnie wszystkie niedziele roku kalendarzowego są już zarezerwowane. Stąd wniosek, że na terenie całej Polski taka działalność jest potrzebna. Tu chciałbym wyrazić podziękowanie księdzu arcybiskupowi Stanisławowi Szymeckiemu, który podczas naszej rozmowy ogarnął ten problem swoim biskupim sercem. Dziękuję też księdzu proboszczowi parafii Świętej Jadwigi za zaproszenie oraz wszystkim organizatorom, którzy w sposób szczególny i godny podziwu przyczynili się do tego, że mogłem w Białymstoku wygłosić tak wiele prelekcji.

- Jaka jest świadomość i wiedza katolików na temat sekty Świadków Jehowy?

(T.K)- Z przykrością trzeba stwierdzić, że świadomość katolików na temat sekt jest bardzo niska. Wielu katolików nie zdaje sobie sprawy z tego, iż sami winni są prześladowania Kościoła, ponieważ nie studiują Pisma Św. Na mocy dekretu o apostolstwie świeckich wszyscy są odpowiedzialni za całość i jedność Chrystusowej owczarni. Chciałbym jednak zaapelować do katolików nie znających dobrze Pisma Św., aby nie podejmowali rozmów ze Świadkami Jehowy, którzy aż trzy razy w tygodniu spotykają się na studium "Strażnicy" i mogą dokładnie zamącić w głowach ludzi nieoczytanych w Piśmie Św.

- Skąd czerpie pan tematy do swoich książek i czy planuje pan wydanie kolejnych pozycji o Świadkach Jehowy?

(T.K)- Nowe opracowania rodzą się z serca, z dokumentów, które wydają Świadkowie Jehowy, a które to dokumenty dostarczają dostatecznie dużo materiału, aby tworzyć nowy <antybiotyk> na podawane przez <Strażnicę> trucizny. Obecnie pracuję nad wydaniem kolejnej pozycji pt."Niewiasta obleczona w słońce", która będzie bronić godności Matki Najświętszej przed obelgami skierowanymi w Jej stronę.

- Bardzo dziękuję za rozmowę i życzę wiele wytrwałości w walce z sektami w Polsce.

Rozmawiała Ewa Cymerman
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   "Codziennie dziękuję Bogu nie za to, że jestem królem, ale za to, że jestem chrześcijaninem"- król hiszpańskiAlfons Mądry -
 
"Dziękuję Ci Boże, że urodziłem się Polakiem, w rodzinie pełnej wiary i miłości." Ks. Mariusz Berko
 
 
 
 
Pojęcie "sekta" ma wielorakie znaczenie. Dotyczy jednak zawsze określonej wspólnoty, związku, grupy ludzi, która wyodrębniła się z jakiejś wielkiej religii, ruchu społecznego czy światopoglądowego. Pojęcie sekty trzeba więc rozpatrywać na różnych płaszczyznach. Pojęcie "sekta" pochodzi z języka łacińskiego. SECTA wywodzi się z czasownika "sequor" - iść, podążać za kimś.Stąd wyjaśnienie dotyczące sekty: droga którą się podąża, sposób postępowania.
 
DEFINICJE SEKTY:
1 - grupa religijna, która oderwała się od któregoś z wielkich kościołów panujących i przyjęła własne zasady organizacyjne.
2 - grupa społeczna izolująca się od reszty społeczeństwa, mająca własną hierarchię wartości, zespół norm zachowania się, silnie akcentująca przywódcy.
3 - to ugrupowanie lub ruch, wyróżniający się przesadnym oddaniem jakiejś idei i posługujące się nieetyczną perswazją i manipulacją w celu uzyskania poparcia dla zamierzeń przywódców.
 
UNIWERSALNA DEFINICJA SEKTY :
 
Sekta (CULT) - jest to grupa ludzi, która posiada strukturę typu piramidowego i autorytarne kierownictwo. Charakterystyczne dla niej jest nauczanie i przewodnictwo pochodzące od osoby lub osób znajdujących się na szczycie tej hierarchii. Grupa tego typu zazwyczaj uzurpuje sobie prawo do posiadania wiedzy na temat jedynej drogi do Boga, Nirwany, Raju, Ostatecznej Rzeczywistości, Pełnego potencjału, Drogi do szczęścia itd. Celem takiego oddziaływania jest uzyskanie pełnego panowania nad swoimi członkami i zatrzymanie ich na stałe wewnątrz grupy.
Definicja ta obejmuje sekty istniejące w obrębie wielkich religii świata, łącznie z sektami nie mającymi podłoża religijnego - sekty ekonomiczne, edukacyjne i psychologiczne.
 

KOMENTARZE

 • @Katana 06:09:37
  nawet Zło można napisać z dużej litery.

  Tutaj jest mowa o tym, że służą osobie - osobowemu Złu a więc Szatanowi
 • @Katana 07:27:51
  Tylko religia katolicka jest PRAWDZIWA!!!


  Kongregacja Nauki Wiary - DEKLARACJA DOMINUS IESUS - O JEDYNOŚCI I POWSZECHNOŚCI ZBAWCZEJ JEZUSA CHRYSTUSA I KOŚCIOŁA
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/dominus_iesus.html


  „Aby człowiek mógł bezpieczniej kroczyć ku prawdzie, sama Prawda, Syn Boży, kładzie podwaliny wiary”. Św. Augustyn

  „Jedna tylko religia katolicka ma czystą prawdę i całą prawdę; wszystkie zaś inne religie zawierają wprawdzie okruchy prawdy, ale pomieszane z błędami; wszystkie też różnią się od religii katolickiej nie tylko obrzędami, ale także dogmatami, czyli są mniejszą lub większą jej deprawacją; otóż rozum sam mówi, że człowiek ma obowiązek szukać prawdy, i to prawdy całej, tym więcej, że dla człowieka nie jest rzeczą obojętną, w co wierzy, bo wszakże religia wpływa na całe jego życie, tak doczesne jak wieczne, i normuje wszystkie jego stosunki” (…) Niechże ta religia będzie nadal pierwszym i najdroższym skarbem narodu, by wszyscy bez wyjątku wierzyli w jej prawdy, spełniali jej przykazania, korzystali z jej łask, słuchali jej władzy, czcili jej mistrzynię - Stolicę świętą. - Św. bp. Prof. Józef Sebastian Pelczar

  "Codziennie dziękuję Bogu nie za to, że jestem królem, ale za to, że jestem chrześcijaninem"- król hiszpański Alfons Mądry -

  "Dziękuję Ci Boże, że urodziłem się Polakiem, w rodzinie pełnej wiary i miłości." Ks. Mariusz Berko

  "Kto uwierzy i jest ochrzczony, ten zbawiony będzie, a kto nie uwierzy, będzie potępiony" (Mk 16, 16)
 • @Katana 07:10:09
  //Ciekawe co za typ, ten osobowy? Kto to?//

  Szatan jest osobą - DUCHEM UPADŁYM!

  Katechizmu nie masz ?
 • @Katana 07:10:09
  Pismo święte i Tradycja Kościoła widzą w tej istocie upadłego anioła, nazywanego Szatanem lub diabłem (Por. J 8, 44; Ap 12, 9)." (KKK 391)
 • @Katana 07:10:09
  "Dopuszczenie przez Boga działania Szatana jest wielką tajemnicą, ale "wiemy, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra" (Rz 8, 28). (KKK 395)
 • @Katana 07:10:09
  „Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie (Mt 16,23).

  W TYM ZNACZENIU - JAKO PRZECIWNIKU - A NIE DIABLE, BO KEFAS DIABŁĘM NIE BYŁ - POWIEDZIAŁ JEZUS PAN DO PIOTRA I DLATEGO PISZEMY Z MAŁEJ.

  NATOMIAST GDY PISZESZ O SZATANIE JAKO O OSOBIE - NP. JAKO O KSIĘCIU CIEMNOŚCI - WÓWCZAS UŻYWAMY WIELKIEJ LITERY
 • @Katana 07:10:09
  Kusząc człowieka szatan ciągle usiłuje wzbudzić w nim przekonanie, że Bóg dał ludziom przykazania tylko po to, aby utrudniać im życie, aby krępować ich wolność itp. Wszystko to – jak sugeruje – wynika z braku dobroci Boga. Chce nas przekonać, że nie zachowuje się On wobec nas jak dobry ojciec, lecz jak wielki i okrutny pan, który narzuca swą wolę i bezsensowne nakazy. Rezultatem tej zwodniczej działalności szatana może być tworzenie przez człowieka praw sprzecznych z Dekalogiem, np. uznających zabójstwo chorych i starszych ludzi za rzecz dobrą, podobnie jak zabijanie poczętych dzieci.
  Źródło; http://www.teologia.pl/m_k/zag03-11.htm

  W tym znaczeniu szatan jest legionem demonów i dlatego piszemy z małej litery.
  Demony działające w bandzie - przeciwko człowiekowi lub grupie ludzi -nazywamy szatanami.
 • @Jozue 14:55:22
  //Na pewno jako chrześcijanie możemy się wiele nauczyć od Św. J. //

  Świadkowie J. nie są Chrześcijanami lecz satanistami i przekręcają Słowo Boże oraz realizują biznes religijny i szpiegowski, a także bazując na infantylności i naiwności maluczkich podanych na zwodzenie czynią rozbój, wyzysk, etc.


  Jezus powiedział, że ani jedna jota nie zostanie dodana ani ujęta z Pisma Św. a Świadkowie zmienili sobie jego treść z dowolnością totalnego profana i prostaka. Ponadto spostponowali Boga a więc już z tego powodu zasłużyli na straszne kary.

  Widać wyraźnie, że Św. J. są w rzeczywistości ekipą gangsterów, którzy nie łowią siecią jak Św. Piotr ale szukają niepełnosprawnych umysłowo aby ich wciągnąć do organizacji.

  Wystarczy zobaczyć jak wygląda u nich chrzest, który jest małpowaniem i ośmieszaniem Chrztu Św. w Kościele katolickim. Jednak rzekomy chrzest u świadków to zwykła basenologia i antyreligijny obciach.

  Można powiedzieć, że każdy kto poszedł na basen, według zasad jehowców, to już się "ochrzcił" według ich zasad ;)

  NA RESZTĘ PAŃSKICH BZDUR NIE ODPOWIADAM, ALBOWIEM WYJAŚNIENIA WE WSZYSTKICH PODNOSZONYCH PRZEZ PANA BREDNI SĄ NA MOIM BLOGU. Proszę zapamiętać, że środki zbawcze a więc sakramenty są tylko w Kościele katolickim a nade wszystko to, iż Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem. Jest Bogiem-Człowiekiem, Słowem Wcielonym i objawił się rodzajowi ludzkiemu.
  Świadkowie to wyjątkowa ciemnota, że nie pojmują teofanii i historyczności Jezusa i roli Kościoła katolickiego.

  Według mnie trzeba być wyjątkowym kretynem, albo zniewolonym przez diabła, aby żyć w czasach św. Jana Pawła II i jego nie słuchać.


  Gdybyś słuchał Świętego Papieża wiedziałbyś gdzie jest Bóg-Prawda a tak szukałeś "prawdy" w piekle sekty, która wysługuje się masonerii i realizuje biznes religijny.
 • @Katana 16:39:43
  //https://www.youtube.com/watch?v=5Pt03d-mPlU&x-yt-ts=1422579428&x-yt-cl=85114404&feature=player_detailpage
  https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=85114404&v=6xRYkGqOuGk&x-yt-ts=1422579428&feature=player_detailpage

  "Nikt nie wątpi, że istnieją niebezpieczne sekty, ale przecież nie trzeba być doktorem religioznawstwa, aby rozpoznać ich cechy charakterystyczne: wpajanie wyznawcom, że tylko i wyłącznie ścieżka, którą podążają prowadzi do wyzwolenia i jest jedynie słuszna, zabranianie kontaktów z innymi nauczycielami, ograniczanie wolności i uniemożliwianie opuszczenia sekty, misjonowanie i nawracanie "niewiernych".
  http://www.buddyzm.com.pl/?k=&e=&s=&app=17&q=&sf=&ft=&menu=all&pos=1000 //

  Sama widzisz, że to kłamstwa i dewiacje oraz, że ten Mooji nie ma nic do powiedzenia. On psychologizuje! Nie mówi słowami lecz używa sentymentalnych figur retorycznych i ciepłych sloganów.

  NIECH MOWA WASZA BĘDZIE TAK TAK NIE NIE!!!

  WIARA I ROZUM TO DWA SKRZYDŁA, NA KTÓRYCH SIĘ UNOSI DUCH LUDZKI. Św. Jan Paweł II

  Tam gdzie brak logiki tam też obecny jest demon - naucza świata teologia.
  Logika natomiast jest nauką o istocie prawdy i fałszu.

  Materiały, które zamieściłaś są dowodem zboczeń i bełkotu.
 • @Katana 19:51:00
  //Bo przecież wyjście poza dualizm i uzyskanie niedualistycznego stanu oświecenia stanowi ostateczny cel buddyzmu. Jawne okazywanie takiej niedualistycznej postawy, nazywa się "szaloną mądrością" ("crazy wisdom"). //

  SAMI SIĘ PRZYZNAJĄ DO TEGO, ŻE SĄ WARIATAMI.

  W INNYM MIEJSCU PRZYZNAJĄ SIĘ DO EZOTERYKI A WIĘC JAWNE DIABELSTWO!
 • @Katana 19:51:00
  //W przeszłości, jednym z najbardziej znanych "szalonych joginów" był Drukpa Kunley. O jego życiu i naukach można dowiedzieć się z książki Keitha Dowmana, "The Divine Madman - The Sublime Life and Songs of Drukpa Kunley", a o innych 84 mahasiddhach, z książki tego samego autora, "Buddhists Masters of Enchantment: The Lives and Legends of the Mahasiddhas".
  W czasach obecnych mistrzami "szalonej mądrości" byli między innymi, "Oszo" Radżnisz (Osho Rajneesh) i "Adi Da" Franklin Jones. Ich także oskarżano o nadużycia seksualne, czy niezrównoważenie psychiczne. //
  http://www.buddyzm.com.pl/?k=&e=&s=&app=17&q=&sf=&ft=&menu=all&pos=1000

  KOLEJNY DOWÓD NA TO, ŻE SĄ POD WŁADZĄ DEMONÓW, KTÓRE PROWADZĄ ICH DO ZBOCZEŃ, OKRUCIEŃSTWA I SZALENSTWA.

  Zobacz co święty Jan Paweł II powiedział o buddyzmie;
  Jan Paweł II o buddyźmie
  http://religie.wiara.pl/doc/471937.Jan-Pawel-II-o-buddyzmie

  Ks. dr Marek Dziewiecki Myślenie według Buddyzmu
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/buddyzm_mysl.html

  ROZMOWA Z BUDDYSTĄ JEST ROZMOWĄ Z PSYCHICZNIE CHORYM
  http://pl.netlog.com/januszgorzynski/blog/blogid=206087
 • @Katana 19:57:22
  Nie mam czasu na to aby odnosić się do każdej wyciąganej bredni lansowanej z takiej czy innej wschodniej sekty.

  Przecież widać wyraźnie, że ten Mooji nie mówi słowami i nie posługuje się argumentami ale hipnotyzuje.

  Buddyzm i hinduizm po prostu podobają się masonerii i są wykorzystywane do realizacji NWO albowiem systemy te alienują ludzi od rzeczywistości i wprowadzają człowieka w świat urojeń a co najważniejsze odrywają człowieka i całe narody od realizacji cywilizacji miłości albowiem w cywilizacji śmierci panuje kastowość i totalne kłamstwo oraz nie ma w azjatyckich systemach "wierzeń" miejsca na poszukiwanie prawdy a bez prawdy nie ma także miłości, sprawiedliwości i miłosierdzia.

  Poza tym Azja nie zna czegoś takiego jak etyka albowiem etyka tym oszustom do zycia nie jest w ogóle potrzebna ;)

  Skoro w każdej azjatyckiej cywilizacji występuje prymat ideologii nad normami poznawczymi więc każdy dialog jest czczą gadaniną z przedstawicielami tych zrzeszeń.
 • O Konstantynie jakzes sie stal wrogi nie przez chrzest lecz darowizne ktora sie pasterz wzbogacil ubogi .Dante
  A trzecia sekta sa katarowie , ci spotykaja sie noca po domach i i wtedy przychodzi do nich w nocy diabel w postaci czrnego kota ,gasi on łapą swiece,i wtedy wszyscy w ciemnosciach oddaja sie lubieznosci kto kogo zlapie ojciec z curką, brat z siostrą ......Tak o tej ,,zlej,, sekcie zwanej Katarowie pisal uwczesny papiez,oczywiscie konsekwancja tych slow bylo zbrojne wyniszczenie katarów, a takie bezpodstawne oskarzenia uprawomocnione listem pasterskim papieza byly przygotowaniem do rozprawy z ,,heretykami ,,,sekty na pewno odstajacej poziomem od ogulu wiernych kosciola katolickiego ,tym samym bardzo dla niego z tego powodu niebezpiecznej. Przelom Konstantynski o ktorym pisze Dante byl milowym krokiem w odchodzeniu chrzescijanstwa od pierwowzoru jakim bylo pierwotne chrzescijanstwo,rzez katarów to pózniejsza historia gdy sojusz panstwa i kosciola stal sie niepodzielny. Katarzy sa dobrym przykladem nietolerancji w stosunku do innego rozumienia spraw wiary niz obowiazujacy kanon. dominujacej religi Nie ulega watpliwosci ze dogmatyka kosciola katolickiego oparta jest o nielogiczne przeslanki i formuly wiary.W stwierdzeniu zmartwychstalego Jezusa cyt,,Ide do Ojca bo ojciec jest wiekszy odemnie,,zawiera sie teza obalajaca wszystkie nauki kosciola katolickiego.Oczywiscie by przyjac prawde w jej bewzglednym wymiarze trzeba byc wolnym czlowiekiem,bezwglednie dązacym do prawdy ,zas utorzsamianie sie z grupa ,czy prawdami uznanymi przez wiekszosc jest najczesciej konformizmem wynikajacym z leku [mojzeszowe cyt,, nie łacz sie z wielkim tlumem by czynic nieprawosc,,] Doktrynalnie swiadkowie Jehowy w swej doktrynie sa bliscy ariana[bracia polscy] a ruch antytrynitarny siega czasow konstantyna,ktory to biskupa ariusza wygnal z granic cesarstwa za nieuznawanie narzuconej chrzescijanstwu przez cesarza doktryny tzw trojcy swietej. W polsce arianie bardzo swiatly ruch religijni preznie sie rozwijali dlatego tez tak samo jak biskup Ariusz zostali z polski wygnani .To pokazuje ze kazda postawa ktora jest odmienna od postaw i systemu wartosci od tzw wiekszosci jest nieakceptowalna przez te wiekszosc[ blizni nie lubią gdy ktos inną drogą pragnie isc ,, Zorż Brasę ],argumenty logiczne nie maja tu znaczenia poniewaz wybory wiekszosci zawsze nacechowane sa pietnem doraznych kozysci co tez nie idzie w parze z prawdą ktora wymaga opowiedzenia sie za ideja która obca jest z wielu powodów wiekszosci. Dystans jaki maja ruzne grupy religijne do spraw,,tego swiata,,pokazuje sie jako argument aspoleczny ,ale zapominamy w tym momencie ze Jezus mówi,,Krulestwo moje nie jest z tego swiata,, dalej ,,milosc swiata jest nieprzyjaznia z bogiem,,dalej,,ja swiadcze o zle tego swiata dlatego swiat mnie nienawidzi,dlatego i was bedzie dlatego nienawidzial,, Nikt nie jest doskonaly,a wrecz Jezus mowi nie przyszedlem do tych co dobrze sie maja,tak wiec kazda grupa religijna sklada sie z osob które budója swoja wiare i swoja postawe dlatego argumenty ze jakas grupa popelnia bledy i sie myli jest niewlasciwe gorzej gdy sie stwierdza ze wszystko jest wlasciwe i jest sie w prawdzie absolutnej [patrz nieomylnosc papiezy] wtedy zamyka sie droge do prawdy w sposób nieodwolalny.Na dzis koscił katolicki pelni nawet w pewnych obszarach pozytywna role np jest przeciwnikiem aborcji ,ale w generalnym ujeciu jest czescia tego swiata.Dominujaca pozycja biskupa Rzymu zas niema zadnego logicznego uzasadnienia .Objawionym zydą bogiem byl Jahwe i jedynym logicznym mozliwym wnioskie jest przyjecie ze tym bogiem dalej moze byc tylko Jahwe.tak wiec na gruncie tej najwazniejszej prawdy kosciól katolicki ponad wszelka watpliwosc bladzi .Trudno ustosunkowac sie do tak obszernego materialu w paru zdaniach,moze jeszcze o Raselu , w tamtych czsach w usa bylo ponad sto tysiecy masonow,wiec nawet jesli T. D. Rasel nim byl to nie jest to dyskwalifukujacy argument .zreszta czy mason nie moze szukac prawdy ,czy nie moze sie nawrucic,czy nie moze byc zalozycielem ruchu który bedzie droga ku prawdzie........
 • @Katana 20:33:17
  /Materiały, które zamieściłaś są dowodem zboczeń i bełkotu.//
  Może Pan to udowodnić? Czy "nie bo nie"? Może "tak bo tak"?//

  W azjatyckich systemach wierzeń - WSZYSTKICH, łącznie z judaizmem i islamem nie ma Urzędu Nauczycielskiego jak w Kościele katolickim dlatego trudno mówić o doktrynie i prawdzie w tych religiach (filozofiach), albowiem ilu "mistrzów" tyle "prawd". Wystarczy posłuchać każdego z tych "mistrzów" aby odkryć w nich więcej obłędu niźli "ziaren prawdy" pomieszanych z kłamstwami i błędami.

  Jak już powiedziałem, gdzie brak logiki tam też nie ma prawdy a świadomość jest zaburzona jak u tego Mooji. Skoro mówię, że jehowici nauczając błędu i przez to są śmiesznymi satanistami a nie Chrześcijanami. Każde wystąpienie przeciwko prawdzie, każda ideologia, każda fałszywa filozofia, jest wystąpieniem przeciwko Bogu-Prawdzie.

  Chrześcijanin to człowiek prawdy a prawdą największą jest Jezus Pan, który zaofiarował nam Zbawienie, Miłość i Pokój.

  Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem.

  Jeśli to uznasz i powiesz Bogu tak tak - to wtedy to zrozumiesz.

  Inaczej będziesz tkwić w oparach diabelstwa i będziesz się łudzić, że to "boska świadomość" będąca wypadkową jakiś dziwacznych praktyk.

  Jezus Pan jest postacią historyczną i cała teofania Chrystusa Króla jest realistyczna, prawdziwa i naukowo do udowodnienia.
 • @Katana 20:36:44
  Proszę zatem przedstawić całościowo system, w który Pani wierzy oraz zaprezentować praktyki religijne jakie Pani stosuje. Wówczas będę się mógł do tego odnieść a nie do jakiś fragmentów myśli inkrustowanych wypowiedziami "mistrzów", od których szarlatanerią i hipnozą bije na kilometry.

  W katolicyzmie wiadomo skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy oraz co mamy czynić aby się Zbawić i pracować na rzecz powiększania Królestwa Bożego - cywilizacji miłości.

  "Pokaż mi swoją wiarę a ja pokażę tobie moje uczynki" św. Jakub Apostoł
 • @Katana 20:33:17
  //Materiały, które zamieściłaś są dowodem zboczeń i bełkotu.//
  Może Pan to udowodnić? Czy "nie bo nie"? Może "tak bo tak"?//

  Oczywiście, bo zamieszczony materiał jest opisem patologii myślenia.
  Jeśli Pani tego nie pojmuje to proszę to przeczytać uważnie kilka razy i prosić o światło Ducha Św.

  Marek Dziewiecki
  Myślenie według Buddyzmu
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/buddyzm_mysl.html#

  BUDDYZM TO SZALEŃSTWO A ROZMOWA Z BUDDYSTĄ TO ROZMOWA Z WARIATEM!!! (Tak też uważa ks. dr Marek Dziewiecki)
  Proszę przeczytać powyższy tekst.
 • @jan 21:03:41
  //Nie ulega watpliwosci ze dogmatyka kosciola katolickiego oparta jest o nielogiczne przeslanki i formuly wiary.W stwierdzeniu zmartwychstalego Jezusa cyt,,Ide do Ojca bo ojciec jest wiekszy odemnie,,zawiera sie teza obalajaca wszystkie nauki kosciola katolickiego//

  A co Pan wie o dogmatyce? Z tego co Pan pisze wynika, że nic Pan nie wie i nie rozumie. KAŻDY DOGMAT MUSI BYĆ OSADZONY TREŚCI OBJAWIENIA.
  Zatem trzeba mieć w sobie wiele pychy aby sugerować, że Bóg jest "nielogiczny" lub też Bóg jest "kłamcą". Takie enuncjacje pokazują expresis verbis, że mamy do czynienia z mową szatana - mową oszusta i kłamcy.

  TO, ŻE JEZUS POWIEDZIAŁ, ŻE OJCIEC JEST WIĘKSZY OD NIEGO JEST PRAWDĄ ZAWARTĄ W NAUCE O TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ ALBOWIEM ODWIECZNY OJCIEC ZRODZIŁ SYNA A MIŁOŚĆ OJCA DO SYNA I SYNA DO OJCA JEST OSOBĄ DUCHA ŚW. WSZYSTKIE OSOBY TRÓJCY ŚW. SĄ JEDNYM BOGIEM EGZYSTUJĄCYM W WIECZNOŚCI.

  Zapominasz zatem, że Bóg żyje w wieczność i jest BYTEM WIECZNYM I KONIECZNYM a więc nie żyje tak jak my w teraźniejszości, w periodach ograniczanych początkiem i końcem istnienia bytów przygodnych jakimi są choćby konkretni ludzie, lecz JEST KTÓRY JEST. Bóg jest Stwórcą a nie stworzeniem. Natomiast Ty stworzenie zaczynasz się sam deifikować i z tej pysznej przyczyny popadasz w błędy i atakujesz naukę samego Boga oraz prawdy katolickie głoszone przez Kościół Jezusa Pana.
 • @Katana 21:23:26
  /"Pokaż mi swoją wiarę a ja pokażę tobie moje uczynki"//
  Pana uczynki właśnie widzę.//

  TO SĄ SŁOWA ŚW. JAKUBA APOSTOŁA I JEGO CZYNY KOŚCIÓŁ UZNAŁ ZA HEROICZNE ORAZ GODNE NAŚLADOWCY CHRYSTUSA I DLATEGO WYNIÓSŁ GO NA OŁTARZE.

  Proszę mnie nie brać za ideał i przypadkiem nie odnosić Chrześcijaństwa do mojej osoby lecz do Osoby Jezusa Pana.

  Chrześcijanin to ten, który wpatruje się w Chrystusa a nie w siebie.
 • @Janusz Górzyński 21:58:03
  //Pana uczynki właśnie widzę.//

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST ŚWIĘTY GDYŻ KOŚCIÓŁ TO SAM CHRYSTUS OBECNY W JEGO SŁOWIE I W SAKRAMENTACH. KOŚCIÓŁ JEST WSPÓLNOTĄ ŚWIĘTYCH UŚWIĘCONYCH PRZEZ JEZUSA PANA.

  KOŚCIÓŁ JEST SZPITALEM DLA GRZESZNIKÓW.

  Jezus uzdrawia i wskrzesza zmarłych.
 • @jan 21:03:41
  //Oczywiscie by przyjac prawde w jej bewzglednym wymiarze trzeba byc wolnym czlowiekiem,bezwglednie dązacym do prawdy ,zas utorzsamianie sie z grupa ,czy prawdami uznanymi przez wiekszosc jest najczesciej konformizmem wynikajacym z leku [mojzeszowe cyt,, nie łacz sie z wielkim tlumem by czynic nieprawosc,,] Doktrynalnie swiadkowie Jehowy w swej doktrynie sa bliscy ariana[bracia polscy] a ruch antytrynitarny siega czasow konstantyna,ktory to biskupa ariusza wygnal z granic cesarstwa za nieuznawanie narzuconej chrzescijanstwu przez cesarza doktryny tzw trojcy swietej. W polsce arianie bardzo swiatly ruch religijni preznie sie rozwijali dlatego tez tak samo jak biskup Ariusz zostali z polski wygnani .//

  Ariusz groźny herezjarcha wywołał wielki zamęt w Kościele swoim błędowierstwem i jak Judasz Iskariota rozpękł się na pół.

  Arianie kolaborowali ze Szwedami podczas potopu szwedzkiego i jako zdrajcy Polski zostali z niej wygnani.

  Natomiast z braci czeskich wywodził się Jan Amos Komenski, szpieg szwedzki, założyciel Różokrzyżowców, który włączył w masonerię arian.
  Tenże Komenski był autorem spisku przeciwko Rzeczypospolitej i sprawcą najazdu heretyckich Szwedów, Siedmiogrodzian, Brandenburczyków na Polskę. Odegrał w dziejach Polski identyczną rolę jak Ribbentrop i Mołotow.

  Najazd Rakoczego  To był pierwszy traktat rozbiorowy w dziejach Polski. Dumna monarchia, nosząca zaszczytne miano przedmurza chrześcijaństwa, przez blisko siedem wieków niestrudzenie odpierająca niezliczone najazdy nieprzyjaciół, teraz miała zniknąć z mapy Europy.

  Rzeczpospolita Obojga Narodów umierała. Żałobny dzwon począł bić już w 1648 r. Potężna rebelia Kozaków Bohdana Chmielnickiego, wspartych przez nieprzeliczone ordy tatarskie, zamieniła kwitnące województwa ukraińskie w dymiące pogorzelisko.

  Potem na wschodnie rubieże kraju uderzyła Moskwa. Spustoszono ogromne połacie Wielkiego Księstwa Litewskiego.

  Wreszcie w 1655 r. na umęczone państwo spadł kolejny grom. Król Szwecji Karol Gustaw zapragnął uczynić Morze Bałtyckie „wewnętrznym szwedzkim jeziorem”. Nieprzyjaciel, wspierany przez licznych zdrajców, opanował większość polskiego terytorium.

  Ale Rzeczpospolita, na wpół już złożona do grobu, wciąż powstawała do walki...

  Bracia Czescy

  Sekta Braci Czeskich od lat głosiła „proroctwo”, iż papiestwo (zdaniem sekciarzy -apokaliptyczna Bestia) zostanie rozgromione na ziemiach polskich. Unicestwienia „rzymskiego Antychrysta” dokonać miał Lew z Północy, utożsamiany z monarchą szwedzkim, stojący na czele trzech zjednoczonych protestanckich potęg.

  Sekciarze intrygowali od dawna, wykorzystując swe wpływy w Szwecji, Anglii i Siedmiogrodzie. Ich zamiarem było utworzenie unii protestanckich mocarstw oraz ściągnięcie najazdu na Polskę. Szwedzki „potop” powitali z entuzjazmem, spiesząc tłumnie na służbę okupanta. Ich emisariusze umożliwili najeźdźcom nawiązanie kontaktów z hetmanem kozackim Bohdanem Chmielnickim, pośredniczyli też w wymianie korespondencji między zdrajcą Bogusławem Radziwiłłem a władcą Siedmiogrodu (Transylwanii), księciem Rakoczym. Jesienią 1656 r. przywódcy sekty, Komeński i Drabik, udali się osobiście na dwór Rakoczego, zachęcając go do inwazji.

  Wedle ówczesnych kabalistów, nadeszły właśnie Dni Ostateczne. Bo przecie, jeżeli zsumujemy lata życia patriarchów z Księgi Powtórzonego Prawa, to otrzymamy liczbę 1656. Zaś jeśli podwoimy liczbę Bestii (666) i dodamy do niej 325 (data Pierwszego Soboru Nicejskiego), to wyjdzie nam suma 1657...

  Zapomniany rozbiór

  Książę Transylwanii Jerzy II Rakoczy chętnie nadstawiał ucha wysłannikom sekty. On, turecki wasal, ongiś bezskutecznie starał się o objęcie polskiego tronu. Jako gorliwy protestant, nie miał nic przeciwko odegraniu jednej z głównych ról w sekciarskiej apokalipsie.

  6 grudnia 1656 r. w siedmiogrodzkim Radnocie, opodal Koloszwaru, podpisano tajny układ rozbiorowy. Na jego mocy Szwecja miała zagarnąć północne prowincje Rzeczypospolitej: Prusy Królewskie, Kujawy, Podlasie, Żmudź i Kurlandię.

  Bohdan Chmielnicki, hetman kozacki, objąłby władanie nad Ukrainą.

  Elektor brandenburski kontentować miał się Wielkopolską i Warmią.

  Z ziem województwa nowogródzkiego utworzono by oddzielne księstwo, ze zdrajcą Bogusławem Radziwiłłem na czele.

  Małopolskę, Mazowsze, Wołyń oraz część Litwy, wraz z tytułem króla polskiego, zagarnąć miał książę Siedmiogrodu.

  Inwazja

  Rakoczy ruszył na Polskę pod koniec grudnia. Prowadził 30.000 żołnierzy - Węgrów, Wołochów i Mołdawian, głównie konnicy, i 80 dział. Już w Polsce dołączyły doń posiłki kozackie, przysłane przez Chmielnickiego, w sile 10.000 szabel, pod atamanem Żdanowiczem. W ogłoszonym manifeście książę oznajmiał, że przybył na życzenie Polaków, by wziąć ich w opiekę i zapewnić im swobodę religijną.
  http://cristeros1.w.interia.pl/crist/rekonkwista/najazd_rakoczego.htm


  WIDZĘ PARCHU, ŻE TWOJA PROPAGANDA MA IDENTYCZNY CEL I NA ŚWIĘTEJ POLSKIEJ ZIEMI WYCHWALASZ BOGOBÓJCÓW, ZDRAJCÓW, JUDASZY, HERETYKÓW I MORDERCÓW POLSKI!!!!


  Za zdradę główną -* KULA W ŁEB!!!
 • @Katana 20:29:20
  //nazywa się "szaloną mądrością" //
  Nazywa się przez takich jak Pan... Z innej strony to samoświadomość - nie samowyparcie.

  "

  Kilka słów o niewiedzy

  Trudno nam wyobrazić sobie, że głupota jest przeszkadzającym uczuciem, jeśli jednak zastanowimy się nad tym dokładniej, może ona wywierać na nas negatywny wpływ w taki sam sposób, jak pożądanie czy gniew. Nie jest ona czymś neutralnym, co nie pociąga za sobą żadnych skutków, ale stanem umysłu, który każe nam postępować w określony sposób.//

  ITD. WYPRODUKOWAŁA PANI KILOMETRY TEKSTÓW.

  A ja Pani powiem krótko, że Bóg jest Mądrością. Kto nie zna Boga ten głupieje.

  Bóg dał się nam poznać przez swoje objawienie, abyśmy mogli na zawsze żyć w miłości z Nim. Objawił się nam przez słowa i czyny w historii zbawienia (por. KO 2). Najpełniej ujawnił się Bóg w Jezusie Chrystusie, prawdziwym człowieku i Bogu (por. KO 2). Pomimo danego nam objawienia, nazywanego publicznym, Bóg, Dobry Ojciec, nie przestał do nas mówić i chce zawsze, przez całą wieczność rozmawiać ze swoimi dziećmi.

  Czytaj więcej http://www.teologia.pl/m_k/zag01i.htm
 • @Janusz Górzyński 22:38:05
  //A trzecia sekta sa katarowie , ci spotykaja sie noca po domach i i wtedy przychodzi do nich w nocy diabel w postaci czrnego kota ,gasi on łapą swiece,i wtedy wszyscy w ciemnosciach oddaja sie lubieznosci kto kogo zlapie ojciec z curką, brat z siostrą ......Tak o tej ,,zlej,, sekcie zwanej Katarowie pisal uwczesny papiez,oczywiscie konsekwancja tych slow bylo zbrojne wyniszczenie katarów, a takie bezpodstawne oskarzenia uprawomocnione listem pasterskim papieza byly przygotowaniem do rozprawy z ,,heretykami ,,,sekty na pewno odstajacej poziomem od ogulu wiernych kosciola katolickiego ,tym samym bardzo dla niego z tego powodu niebezpiecznej//

  Córka piszemy przez "ó" a nie "u". I to w zasadzie wystarczy jako ilustracja dla ukazania Pańskiego poziomu.

  Papież nie kłamał. Katarowie to zboczeńcy i komuniści czasów Średniowiecza. W Europie znaleźli się dlatego, że wypędzono ich z Azji.

  Ich działalność groziła zniszczeniem społeczeństwa i cywilizacji łacińskiej w Europie.
  http://www.milujciesie.org.pl/nr/karty_historii_kosciola/mity_wokol_sredniowiecza.html
  http://janusz.neon24.pl/post/114325,czarne-legendy-kosciola-katolickiego

  SZATAN STWORZYŁ CZŁOWIEKA W HEREZJI KATARÓW
  http://www.pch24.pl/szatan-stworzyl-czlowieka--czyli-o-herezji-katarow,18474,i.html
 • @Naftali 19:40:57
  //Daj znać gdy będziesz na to gotowy chetnie omówię z Tobą oraz udowodnię na podstawie Pisma w jak wielkim tkwisz błędzie.//

  BRACIE MNIEJ DYSKUTUJ A WIĘCEJ SIĘ UCZ ZE ŹRÓDEŁ PRAWDY I ŻYJ SŁOWEM BOŻYM ALBOWIEM MA ONO MOC STWÓRCZĄ. Pismo św. służy do pouczania, karcenia, wychowania w sprawiedliwości św. Paweł z Tarsu
  http://www.radiomaryja.pl/tag/telewizyjny-uniwersytet-biblijny-w-tv-trwam/
  http://tv-trwam.pl/filmy/telewizyjny-uniwersytet-biblijny
  http://biblista.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3488&Itemid=682
  http://www.lectiodivina.pl/
  http://bibliapoznan.blogspot.com/2013/07/lectio-divina-rozwazania-niedzielne-rok.html
  http://lectiodivina.pl/index.php?page=7902
  http://www.stacja7.pl/article/1897/Lectio+Divina
  https://www.youtube.com/user/KnapikHenryk
  http://www.sfd.kuria.lublin.pl/index.php?option=com_content&view=category&id=13&Itemid=38
  http://www.katolik.pl/modlitwa.html?c=22215
  http://www.cfd.sds.pl/?d=spis,,135
  http://glosojcapio.pl/index.php?Itemid=87&id=152&option=com_content&task=view
  http://www.onjest.pl/slowo/lectio-divina/
  https://www.youtube.com/watch?v=xkP4vDIOxGs
  http://osuch.sj.deon.pl/2013/07/13/o-spotkaniu-z-bogiem-w-lectio-divina-schematycznie-i-duchowo-8-etapow-w-3-cyklach/
 • @Katana 19:00:29
  //Jehowici tak właśnie mają - myślenie starotestamentowe i działanie starotestamentowe (na podłożu przymusu, strachu itp.). A Pan Jezus Chrystus to według ich teorii Apollon, czy inny szatan.
  I zawsze dają drapaka od dyskusji na argumenty... Albo sofizmaty i inne jadowite gadki.//

  ONI MAJĄ TAK JAK ŻYDZI "OBJAWIONE PRAWO" (PRZEZ RABINÓW, KTÓRZY SĄ TAK MĄDRZY, IŻ SAM BÓG TYCH RABINÓW SIĘ RADZI W PRZEDMIOCIE PRAWA). Talmud dla Świadków Jehowy - polecam posłuchać - aby uświadomić sobie z jaką sektą totalitarną mamy do czynienia.
  "Talmud " Świadków Jehowy i wykluczenia
  https://www.youtube.com/watch?v=XIFsZj0IOxE
 • @Jozue 14:55:22
  //Byłem Świadkiem Jehowy 15 lat więc coś wiem na ten temat w przeciwieństwie do wielu wypowiadających się tu osób//

  ON BYŁ DŁUŻEJ I WSZYSTKO POTWIERDZA CO TUTAJ JEST POWIEDZIANE I NAWET WIĘCEJ - TENŻE POWIEDZIAŁ, ŻE ŚWIADKOWIE NIE MAJĄ POZNANIA SŁOWA BOŻEGO!

  RAYMOND FRANZ SPOTKANIE Z BYŁYM CZŁONKIEM CIAŁA KIEROWNICZEGO ŚWIADKÓW JEHOWY POZNAŃ
  https://www.youtube.com/watch?v=AyJx6P4BmBs


  Od 16. roku życia aktywnie działał na najwyższych szczeblach organizacji. W roku 1939 przyjął chrzest, a w czerwcu 1940, po ukończeniu szkoły średniej, podjął pełnoczasową służbę w dziele świadczenia. Jego stryjem był Frederick William Franz, prezes Towarzystwa Strażnica w latach 1978-1992.
  „Blisko czterdzieści lat spędziłem jako pełnoczasowy pracownik Organizacji. Miałem na swym koncie pracę na wszystkich szczeblach struktury organizacyjnej. Końcowe piętnaście lat spędziłem w międzynarodowej centrali, z czego przez ostatnie dziewięć byłem członkiem Ciała Kierowniczego Organizacji Świadków Jehowy. Właśnie te ostatnie lata były dla mnie okresem decydującym. Moje iluzje zderzyły się z rzeczywistością. Od tamtego czasu doceniam słuszność słów, jakie niedawno przeczytałem, słów wypowiedzianych przez nieżyjącego już męża stanu. Stwierdził on: „Wielkim wrogiem prawdy często nie jest kłamstwo -- świadome, obmyślane, nieszczere, lecz mit -- uporczywy, przekonywający, nierealny." Teraz zaczynam sobie uświadamiać, w jak wielkiej mierze to, na czym oparłem całe moje dorosłe życie, było właśnie takim „mitem -- uporczywym, przekonywającym, nierealnym."
 • @Katana 19:00:29
  https://www.youtube.com/watch?v=V8t2E59chsw
  ciekawostki j. hebrajskiego - Jahwe czy Jehowa??? (czesc 6)

  JEHOWA NIE JEST IMIENIEM BOŻYM A WIĘC FACET SZUKAŁ BOGA WZYWAJĄC IMIĘ, KTÓRE NIE JEST IMIENIEM PANA BOGA!!!
 • @Naftali 03:07:59
  //Dlaczego więc uciekasz od Pisma Świętego a kierujesz mnie do radia maryja i innych nauk wyprodukowanych przez twoich idli?//

  Ponieważ od wyjaśniania Słowa Bożego jest Kościół Święty a zadaniem kapłana katolickiego jest udzielanie sakramentów (środków zbawczych) i kierowanie diakonią (wspólnotą) i głoszenie niezafałszowanego Słowa Bożego.

  Po drugie "Radio Maryja" piszemy w ten sposób.

  Po trzecie nie wiem co to za słowo "idli" ? Być może Tobie chodziło o słowo idole ? Idol po grecku znaczy bałwan.

  ZROZUMIAŁEM, ŻE NIE ZASŁUGUJESZ NA DALSZĄ ROZMOWĘ CHAMIE!!!

  Żegnam!!!
 • @Naftali 03:07:59
  //Co powinno cechować religię prawdziwą?
  Wyznawcy religii prawdziwej cenią Biblię i uznają ją za Słowo Boże. Usilnie starają się żyć według jej zasad. Dlatego religia prawdziwa różni się od religii opartych na ludzkich poglądach. Prawdziwi czciciele Boga postępują zgodnie z tym, co głoszą.//

  PO GRZECHU PIERWORODNYM LUDZIE MAJĄ OSŁABIONĄ NATURĘ I DLATEGO ŁATWO WPADAJĄ W GRZECHY I MUSZĄ KORZYSTAĆ ZE ŚRODKÓW ZBAWCZYCH JAKIE DAŁ NAM JEZUS PAN.
  (czyli chrzest św., sakrament pokuty /spowiedź św./i, Eucharystię, sakrament chorych, etc.)

  NIE JEST BOWIEM MOCĄ CZŁOWIEKA SIĘ ZBAWIĆ BOWIEM ZBAWIENIE PRZYSZŁO PRZEZ JEZUSA PANA.

  Każdy człowiek jest wezwany do prowadzenia walki duchowej i do uświęcania się przez praktyki religijne ustanowione nie przez sekty lecz przez Kościół katolicki. Z prostej przyczyny gdyż fałszywe religie mogą oddać od prawdy i od praktykowania cnoty. A każdy jest wezwany do życia w prawdzie i do jej szukania. "Człowiek, który szczerze poszukuje prawdy prędzej czy później znajdzie Pana Boga" (Św. Teresa Benedykta od Krzyża - Edyta Stein, współpatronka Europy)

  Kongregacja Nauki Wiary - DEKLARACJA DOMINUS IESUS - O JEDYNOŚCI I POWSZECHNOŚCI ZBAWCZEJ JEZUSA CHRYSTUSA I KOŚCIOŁA
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/kongregacje/kdwiary/dominus_iesus.html
 • @Naftali 03:07:59
  III
  //Czy wyznawcy religii prawdziwej uczestniczą w życiu politycznym?
  Naśladowcy Jezusa nie są częścią tego niegodziwego świata. Nie angażują się w politykę ani konflikty społeczne.
  Nie naśladują też szkodliwych postaw i praktyk rozpowszechnionych w tym świecie.//

  EGOISTYCZNI SEKCIARZE Z WYUCZONYM AUTYZMEM!!!
  CZŁOWIEK JEST BYTEM SPOŁECZNYM A WIĘC JEST WEZWANY DO TEGO ABY WRAZ Z INNYMI CZYNIĆ SOBIE ZIEMIĘ PODDANĄ ORAZ REALIZOWAĆ CYWILIZACJĘ MIŁOŚCI. Polityka - wg. Arystotelesa - oznacza troskę o dobro wspólne. Dodajmy, że wg. św. Tomasza z Akwinu największym Dobrem Wspólnym jest Bóg a więc Chrześcijanie mają religijny i moralny obowiązek angażowania się w politykę.


  Papież Franciszek podczas spotkania z uczniami szkół jezuickich:
  "My chrześcijanie nie możemy bawić się w Piłata, umywać rąk. Musimy mieszać się w politykę, ponieważ polityka jest jedną z najwyższych form miłości, bo szuka dobra wspólnego. Świeccy chrześcijanie muszą pracować w polityce Polityka jest zbyt brudna, ale jest brudna, bo chrześcijanie nie wmieszali się z duchem ewangelicznym. Łatwo jest mówić o czyjejś winie, ale co ja robię? Pracować dla dobra wspólnego to powinność chrześcijanina".
 • @Naftali 03:07:59
  //II
  Po czym można rozpoznać wyznawców religii prawdziwej?
  Prawdziwi chrześcijanie głoszą o Królestwie Bożym jako jedynej nadzieji dla ludzkości.
  Jezus wywiązywał się z tego zadania aż do samej śmierci Również swoim naśladowcom polecił głosić o tym Królestwie. //

  Poznajemy po tym czy szukają prawdy i czy prawdę miłują?
  Prawo do głoszenia Słowa Bożego ma tylko Kościół katolicki, bowiem Kościół założony na Piotrze działa z nakazu Chrystusa. ŚJ nie działają z nakazu Chrystusa i dlatego fałszują wszystko co głosił Jezus. Zakłamują Imię Boże a potem całą naukę. Są fałszywymi prorokami i zachowują się jak typowa sekta eschatologiczna, która swoją działalność buduje na strachu i dorabia się na lękliwości ludzkiej. Jezus jest Bogiem-Pokoju.

  Zatem Jezus Pan powiedział, że na św. Piotrze Kefasie - Skale zbuduje swój Kościół a nie kościoły więc działalność Ś. J. jest uzurpacją misji, którą wyznaczył Apostołom Bóg-Człowiek.
  Tylko św. Piotr otrzymał Klucze Królestwa a nie jacyś chuligani z Ameryki!
  Chuligani nie mają sukcesji apostolskiej i są samozwańcami!!!! Niestety żerują na głupocie ludzkiej i stosują terror oraz manipulacje wobec swojej wspólnoty, które rzecz jasna nie mogą być stosowane w ewangelizacji. Pozyskują nowych członków dzięki metodzie osaczania i kłamstwa.

  SEKTA ŚJ NIE MA ASYSTENCJI DUCHA ŚW.

  O znaczeniu Ducha Świętego dla życia chrześcijańskiego mówił dziś papież podczas cotygodniowej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez związanych z Rokiem Wiary podkreślił, że Duch Święty jest wielkim darem Zmartwychwstałego Chrystusa, otwierającym nas na wiarę w Jezusa i prowadzącym nas do komunii z Bogiem.

  U ŚJ NIE MA EUCHARYSTII A WIĘC NIE MA KOMUNII Z BOGIEM.

  Zatem jest to mafia a nie Kościół.
 • @Naftali 03:07:59
  //IV
  Jaki jest najważniejszy znak rozpoznawczy prawdziwych chrześcijan?
  Prawdziwych chrześcijan wyróżnia wzajemna miłość. Dzięki Słowu Bożemu nauczyli się oni szanować wszystkich ludzi, bez względu na ich pochodzenie. W przeciwieństwie do religii fałszywej, która często popiera wojny, prawdziwi chrześcijanie odmawiają brania w nich udziału.
  Swój czas i środki chętnie poświęcają na niesienie drugim pomocy i pokrzepienia. //

  WOJNA SPRAWIEDLIWA POLEGA NA UKARANIU GRZESZNIKÓW I PRZYWRÓCENIU RZĄDÓW SPRAWIEDLIWOŚCI.

  KTO NIE BRONI SWOJEJ OJCZYZNY JEST ZDRAJCĄ I TCHÓRZEM!!!

  Apokalipsa św. Jana głosi, że TCHÓRZE DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO NIE WEJDĄ!!!
 • @Naftali 03:07:59
  A CZY W OGÓLE MASZ KANONICZNE PISMO ŚW.?
  https://www.youtube.com/watch?v=4rTMU-Blrmc
 • @Naftali 06:38:27
  Kochaj bliźniego jak siebie samego ale nie więcej. Tak powiedział Jezus Pan.

  NA TEJ PODSTAWIE KAŻDY CZŁOWIEK MA OBOWIĄZEK BRONIĆ SIEBIE, SWOJĄ RODZINĘ ORAZ WSPÓLNOTĘ NARODOWĄ CZYLI RODZINĘ RODZIN.

  Masonie możesz przestać pierdzieć na moim blogu bo nie chce się mi odpisywać na twoje diabelskie brednie!!!

  RÓB Z PUPY GŁOWĘ A Z GŁOWY PUPĘ RÓWNYM SOBIE I ZA OBOPÓLNĄ ZGODĄ BO PAMIĘTAJ, ŻE PISMO ŚW. ZAPEWNIA, ŻE KŁAMCY DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO NIE WEJDĄ!!!!

  Dlatego nie manipuluj więcej bo kary nie ujdziesz!
  Amen
 • @Naftali 06:38:27
  Obejrzałem "chrzest" u Świadków Jehowy .... KUPA ŚMIECHU....Wg. tej obrzędowości, to każdy kto wskoczył na główkę do basenu ten się ochrzcił ;)

  TROCHĘ TO MI MYKWĘ PRZYPOMINA!!!

  Nawet bardzo!!!

  ŚJ to po prostu żydy!!!

  Kolejne "żydowskie chrześcijaństwo" dla tworzenia zamętu w świecie.
 • @Janusz Górzyński 03:23:32
  ///ZROZUMIAŁEM, ŻE NIE ZASŁUGUJESZ NA DALSZĄ ROZMOWĘ CHAMIE!!!///

  W takim tonie jest większość twoich komentarzy.

  Dziwię się adminom, że tolerują taki rynsztok.

  I jest to wystarczający powód, żeby nie podejmować z tobą polemiki na poważne, a może żadne tematy.

  Jako bloger piszesz podejmujesz różne tematy i "zapraszasz" tym samym innych do dyskusji.

  Jednak sposób, w jaki to robisz przypomina zapraszanie gości na "ucztę" zorganizowaną na wysypisku śmieci nieopodal zlewni ścieków.

  Omijam szerokim łukiem tę "wytworną" biesiadę.
 • @brook 13:10:16
  NIE WYRYWAJ ZDAŃ Z KONTEKSTU DIALOGU!!! Prawo do obrony koniecznej jest prawem naturalnym i oczywistym oraz nie może być papierowe.

  Nie myśl sobie, że katolicy nie potrafią rozprawić z profanami po parysku ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej