Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
470 postów 1988 komentarzy

W obronie cywilizacji łacińskiej przed bandytami i obłudnikami

Janusz Górzyński - Quis et deus? – KTÓŻ JAK BÓG! Discedite a me omnes pessimi haeretici, filii diaboli, et pestes animarum: vos detestor, et abominor, et cum Ecclesia Dei anathematizo. Jan kard. Bona O Cist

Nienormalność PiSlamu !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żydowska partiokracja prowadzi do zidiocenia Polski !

PiSlam normalność czy nienormalność ?
 

 

 

Dowód na to, że partiokracja prowadzi do zidiocenia mas!

 

Grupa Rekonstrukcyjna "PRL-Prawicy" znalazła sobie nowe, godne siebie, "Termopile" albo i "Okopy (Nie)Świętej Trójcy", i broni do upadłego Wilhelma Szewczyka (1916-1991).
Co do mnie oświadczam, że guzik mnie to obchodzi czy tow. Szewczyk był komunistą "wierzącym" czy "niewierzącym", a tylko "praktykującym", ani w ogóle po jaką cholerę do PPR/PZPR wstępował, działał w niej przez pół wieku, uprawiał dla niej propagandę, aż został nawet członkiem KW i jego egzekutywy, a więc musiał być towarzyszem sprawdzonym, zaufanym i zahartowanym w ogniu walki ideologicznej i klasowej. Jeżeli nawet nie robił tego dla "idei" komunistycznej, to jest mi ganc pomada, czy wszystko to robił dla "Śląska", czy dla "Polski", dla wysokiego nakładu swoich książek, czy żeby mieć na wódę i na dziwki. Z jakiegokolwiek powodu to robił, to jeśli "naukę" marksizmu-leninizmu nazywał "nieomylną busolą mądrości doświadczonej", a żołnierzy Armii Krajowej - "wrogiem w cywilu", był najzwyklejszą kanalią. A to, że wywodził się z ONR-u, nie ma większego znaczenia, jak na przykład to, że inna kanalia - Andrzej Szczypiorski wywodził się z PPS-u. Relatywizowanie, czy wręcz apologia takich postaw u przedwojennych działaczy narodowych, konserwatywnych, katolickich, może mieć tylko jeden skutek, czyli znikczemnienie prawicy.
A przy okazji, to oczywiście wciskanie przez PiSiaków na chama wszędzie nazewnictwa placów czy ulic imieniem śp. Lecha Kaczyńskiego jest sekciarskim obłędem, który będzie miał fatalne konsekwencje nie tylko dla tej partii (co zresztą też mnie nie obchodzi).

Prof. Jacek Bartyzel

 

 

 

 

 

 

 

 

ARCANA INTER LEGO

 

 

Szanowni Państwo!

Ten film pokazuje dobitnie, jaką mądrość reprezentuje lud czyli nasz konstytucyjny "suweren". 
W ustroju demokracji powszechnej ("dyzmokracji") tacy ludzie przegłosują każdą rozsądną mniejszość a następnie zaprowadzą prawdziwy socjalizm czyli powszechne rabowanie posiadaczy i sprawiedliwe dzielenie nędzą.
Ten film dedykuję wszystkim tym, którzy jeszcze wierzą w demokrację, bo ja takiego "suwerena" nad sobą mieć nie chcę.

Z poważaniem,
dr Jan Przybył

 

Dlaczego lud PiSowski wybiera żydowskie lobby polityczne?

https://www.youtube.com/watch?v=vIHIjSVSsok

Banksterstwo weszło mocno do Polski

https://www.youtube.com/watch?v=kPoRmZ3tzi8

 

Karl Kapunkt Sadze, ze do obecnego obrazu społecznych przemian w Polsce dobrze pasuje, sformułowany przez Tolmana termin ,,demokracji totalitarnej".

 

Żydowskie święto chanukowe w polskim Sejmie

https://www.youtube.com/watch?v=c94g-EyM1Xo

 

 

Mariusz Janowski Dzięki dyzmokracji, głupcy - kupieni i zmanipulowani przez cwanych, zawsze przegłosują i okradną - uczciwych i mądrzejszych od siebie. Sodoma (komuna) i Gomora (solidurność).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janusz Górzyński Należy tylko pogratulować wychowania obywatelskiego do życia w dyzmokracji https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f57/1/16/1f609.png;) Pogratulować więc trzeba wszystkim nauczycielom, wychowawcom, także katechetom ! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f57/1/16/1f609.png;) Umarł rozum niech żyją emocje !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Janusz Górzyński W Warszawie w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim na obrazie Jezusa Miłosiernego, znajdującego się w lewej nawie zaraz przy wejściu do świątyni, został u stóp Zbawiciela namalowany wrak smoleński. Czy to jest kanoniczne ? Czytałem „DZIENNICZEK” św. Faustyny Kowalskiej dwa razy i zapewniam, iż nic tam nie ma o potrzebie szerzenia PiSlamu w Kościele katolickim. Tym bardziej nic nie ma, w przedmiocie kultu Miłosierdzia Bożego, iżby obraz Jezusa Miłosiernego miał być dodatkowo wzbogacany innymi postaciami i rekwizytami.

Ponadto nie mam pojęcia, na podstawie jakich przepisów kanonicznych, dlaczego PiS ma "wszystkich świętych" co miesiąc ?

Przeto mam wrażenie, że pewien irracjonalizm oraz pomieszanie sacrum z profanum wdarły się nawet z upolitycznionej ulicy do centrum Kościoła Chrystusa w Polsce i demoluje Przybytek Najświętszego Boga. To prawdziwy dramat i największa tragedia, gdy Kościół ulega presjom tego świata i toksycznym modom.

Kto więc jest odpowiedzialny za rozum narodu ? Kto ma kształtować ducha Polaków?

Skoro nawet Kościół katolicki, depozytariusz odwiecznej mądrości Boga, dał się wpuścić w kanał emocjonalnych walk politycznych na rzecz popierania partii, które de facto służą lichwie, aborcji, eutanazji, etc. Albo cywilizacja życia i miłości, albo cywilizacja kłamstwa i śmierci ? Macie do wyboru błogosławieństwo i życie albo przekleństwo i śmierć!

 

 
 

 

 

 

POLITYKOMANIAK JAROSŁAW ŻOLIBORSKI NIESTETY TYLKO ŻERUJE NA ROZEMOCJONOWANYM ODMÓŻDŻONYM TŁUMIE, REALIZUJE DWIE SPRZECZNE ZE SOBĄ POLITYKI: MEDIALNĄ (KATOPISLAM PR) I REALNĄ (SANACYJNO PISLAMSKĄ), A WIĘC DZIAŁA ANALOGICZNIE JAK PARTIA DONALDA TUSKU, KTÓRA BYŁA ZBUDOWANA NA ELEKTORACIE POZBAWIONYM ROZUMU I MORALNOŚCI ORAZ PARAŁA SIĘ KLEPTOKRACJĄ OPAKOWANĄ W EUROPEJSKIE SLOGANY!

 

 

 

 

 

DLATEGO POLSCE POTRZEBNY JEST KATOLICKI NACJONALIZM, ALBOWIEM LUD PARTYJNY KARMIONY JEST KŁAMSTWEM, A KŁAMSTWO PROWADZI DO DEBILIZACJI ZRZESZEŃ SPOŁECZNYCH !

 

 

 

 

 

 

 

TYLKO NACJONALIZM KATOLICKI WPROWADZIĆ MOŻE DYKTATURĘ DEKALOGU I DZIĘKI TEMU SKOŃCZĄ SIĘ WARIACJE ULICZNE O RZĄDY POGAŃSKICH KONSTYTUCJI I SĄDÓW !

 

 

 

 

 

 

 

 

NIE ZMIENNE WAHANIA TŁUMÓW ALE SŁUSZNOŚĆ I PRAWDA MUSZĄ KIEROWAĆ RZĄDAMI (PIUS XI)

 

 

 

 

 

 

 

PRAWDZIWA WOJNA DZIEJÓW TOCZY SIĘ PO STRONIE KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, LUB PO STRONIE JEGO PRZECIWNIKÓW (ŚW. JAN BOSKO)

 

 

 

 

 

 

 

„Musimy się odżydzić, albo zginiemy marnie w zażydzeniu”

Cywilizacja żydowska” (prof. Feliks Koneczny)

http://wsercupolska.org/przeczytaj/Feliks%20Koneczny%20Cywilizacja%20zydowska.pdf

 

 

 

Żydzi są czynnikiem, który zupełnie spaczył i wykoślawił myśl cywilizacji łacińskiej. (…) Wszystkie fundamenty, na których spoczywa nasza cywilizacja, wzięte historycznie, jako myśl polityczna i państwowa średniowiecza, prawo rzymian, sztuka greków, a przede wszystkim tradycja chrześcijańska, zostały wstrząśnięte i szybko zmieniają się w jakąś na wpół diabelską i na wpół obłąkańczą sarabandę. Ten nienormalny duch płynie do wszystkich narodów od Żydów. Dlaczego ? Bo jest rzeczą oczywistą, że Żydzi wzięci jako całość, są narodem na wpółobłąkanym”.

 

 

 

 

 

„Narody, żyjące blisko z naturą i mające dopływ świeżych elementów ludowych (wieśniaczych), do pewnego stopnia mogą opanować owo straszne niebezpieczeństwo nienormalnego wynaturzenia się większych odsetek ludności. Inaczej żydzi, żyjący w warunkach sztucznych, oderwani od przyrody, są doskonalą pożywką, na której rozwijają się choroby umysłowe i nerwowe. Żaden naród nie ma takiego procentu chorych umysłowo jak żydzi. Jeżeli teraz sobie uprzytomnimy, wielu to pół i cwierć-obłąkańców nie jest notowanych przez statystykę, to dopiero można sobie wyobrazić, jak wielki procent żydów jest nienormalnych. Każdy niemal żyd, to histeryk, niezdolny do panowania nad sobą, nerwowiec bez kropli zimnej krwi”.  

 

O Żydach i Polakach Jonny Daniels w Polskim Sejmie

https://www.youtube.com/watch?v=PVGIAipX3QY

 

 

Nie ma więc wśród Żydów w ogóle ludzi zdrowych psychicznie. Całe żydostwo ma zatrutego ducha, co wyraża się licznymi anomaliami w ich zachowaniach i celach życiowych. Uznano Żydów za nosicieli takich chorób, jak mania wielkości, mania prześladowcza, halucynacja, idee fix, moral insanity, etc.

 

„… Sumarycznie wyliczymy jeszcze kilka charakterystycznych objawów chorób duszy żydowskiej.

A) ciągłe podniecenie nerwowe, żywość nienormalna, bezustanna nienaturalna wesołość, usposobienie kpiące i cyniczne. Brak stałej powagi, którą się zastępuje wybuchami wsciekłośe i nienawiści.

 B) niesłychane zdolności naśladownicze, chytrość, podstępność, zdolności symulacyjne. Symulacja jest zasadniczą cechą histeryków i wpół obłąkanych. Szczególne zdolności symulacyjne widzimy u żydów.

C) zmysłowość i bezwstyd, wynikające już nie tylko z zepsucia, lecz wprost z braku uczucia wstydu. 1 w tym żydzi przodują. Cywilna odwaga żydów, ich arogancja i bezczelność pochodzą właśnie z braku poczucia wstydu, i braku poczucia, że narażają się na kpiny i śmieszność. Już powierzchowna znajomość psychiatrii wykazuje nam, że objawy chorób umysłowych, szczególnie ich formy łagodniejsze, są niesłychanie rozpowszechnione, w ogóle prym zaś w nich trzyma rasa żydowska. To samo dowodzi statystyka”.

 

 

 

 

 „Ludy aryjskie zaczynają szaleć razem z żydami. Już nie mówiąc o polityce i o oddaniu władzy w ręce ciemnych tłumów, lecz dość jest przypatrzyć się, na ostatnie cri de saison sztuki, malarstwa, muzyki, mody, stosunków rodzinnych, na płytki materjalizm, żeby dojść do przekonania, że obłąkani, symulujący zdrowych, wdarli się do rządów kultury, fl co gorsza, sugestjonują oni i deprawują zdrowe jeszcze i normalne rzesze aryjskie. Jeżeli zastanowimy się, jaka różnica (oprócz patologicznej jest pomiędzy normalnym, a obłąkanym, widzimy, że różnica ta leży głównie w postępowaniu.

 

 

 

 

„Choroby umysłowe nazywają się w języku polskim niedokładnie, są to właściwie choroby duszy (duchowe, Geisteikrancheiten),Obłąkanyto nietylkoczłowiek pozbawiony zdrowego sądu i myślenia,ale przedewszystkiempozbawiony uczuć. Mianowicie uczuć wyższych, do których ludzkość doszła żmudną drogą cywilizacji. Uczucie wstydu, sumienia, uczucia sympatyczne, altruistyczne, łagodność obyczajów i t. p.Tego wszystkiego obłąkany jest pozbawiony, czasem więcej szwankuje rozum, czasem uczucie.To ostatnie nazywa sięmorał insanity, jest to właściwieidjotyzm uczucia, tak jak jestidjotyzm umysłu. Świetny opis człowieka, dotknię­tego morał insanity, dał nam Jack London w swej powieści „Wilk morski". Jego bohater kończy śmiercią na ostre zapalenie mózgu. Był to idjota uczuć. Otóż nie trzeba wielkiej obserwacji, żeby zaznaczyć, żewiększość żydów w znacznym stopniu, a reszta w mniejszym stopniu, dotknięta jest morał insanity, przynajmniej w stosunku do otoczenia aryjskiego. Zimny egoizm, okrucieństwo, brak wstydu, niewierność i zdradliwość. brak sumienia, rozpusta, zmysłowość-charakteryzuje w 90 procentach rasę żydowską.”

 

 

 

 

„Już powierzchowna znajomość psychiatrji wykazuje nam, że objawy chorób umysłowych, szczególnie ich formy łagodniejsze, są niesłychanie rozpowszechnione w ogóle, prym zaś w nich trzyma rasa żydowska. To samo dowodzi statystyka. Żydzi fizycznie odporniejsi na niektóre choroby, np. suchoty, dają ogromny procent,znacznie większy niż u chrześcjan, chorób umysłowych. Jeżeli teraz sobie wystawić, że trzy czwarte tych chorób nie dostaje się do statystyki, to można sobie wyobrazić, że nie ma wprost żyda, który byłby całkowicie normalnym. W najlepszym razie — to każdy z nich nerwowiec i histeryk. Przy początkach choroby rdzenia (lues), osobnicy tą chorobą dotknięci, odznaczają się żywością, gadatliwością, i wesołym bardzo usposobieniem. Coś podobnego możnaby również zauważyć u żydów. To co u większości aryjczyków daje się ledwo zauważyć, jako wady charakteru, np. zbyteczna pycha (pochodna od manji wielkości), subjektywizm i upór nieuzasadniony(halucynacje), uporczywość w nierealnych celach (idee fix), wreszcie pewna oschłość serca i uczuć (początki morał insanity); to wszystkie te wady u większości żydów przechodzą, już w stan chorobliwy i nienormalny, jako pycha, arogancja i megalomanja nie do zniesienia, jako obłędna wprost nienawiść do obcych, jako podporządkowanie i przekręcanie najoczywistszych faktów realnych, swoim widzimisię i zachciankom, wreszcie, jako wiara w idjotyczne pomysły o panowaniu żydów nad światem, a co najgorsza absolutny brak sumienia i litości, i uczuć człowieczych względem innych bliźnich nie— żydów. To co u jednostek aryjskich zarysowuje się, jako nienormalność, występuje u całego niemal żydowstwa już jako początki groźnych chorób: umysłu i duszy. Krotko mówiąc, żydzi, jako rasa, to kopalnia badań dla psychiatry”. 

 

 

 

 

„Żyd w getcie żyje życiem specjalnem, pogrążony w barbarzyńskiej ideologji i mało miesza się do wewnętrznego życia organizmu, w którym żyje. Zabiera tylko miejsce. Dopiero żyd cywilizowany staje się bakterją „in statu nascendi" niebezpieczną i niszczycielską. Cywilizacja nowoczesna działa na narody i jednostki wyszłe wprost z barbarzyństwa, jak narkotyk. Jest to zbyt silna trucizna dla organizmów nieprzyzwyczajonych. Aby ją znieść, trzeba na to pokoleń. Dzisiejsza Rosja i Chiny są przykładem jak fatalnie działa cywilizacja nowoczesna na narody nieprzygotowane. Zupełnie podobnie działa ona na żydów. Żyd wyszedłszy z barbarzyńskiego getta i w jednym pokoleniu (dzięki bogactwu) dostawszy się na szczyty kultury, traci głowę i szaleje z pychy, że tak łatwo mu to wszystko przyszło. Nie znając podstaw cywilizacji (zasady moralne, religijne, ciągłość historyczna, ciągłość prawna, karność jednostki, praca produkcyjna, opanowanie instynktów), bierze całą cywilzację powierzchownie, pianę cywilizacji uważa za cywilizację samą. Nic dziwnego, że ze spokojnem sumieniem podcina pnie i korzenie (religja, prawo) sądząc, że drzewo stać będzie dalej, a on utrzyma się na gałęziach. Typowe postępowanie obłąkanego.

 

Cytaty pochodzą z pracy Romana Czajkowskiego „Żydzi czynnik nienormalny”

http://notvip.cba.pl/biblioteczkagoja/czynnik-nienormalny-c5bcydzi.pdf

 

 

 

 

Zniszczyć czerwonego Grala opoja Kwacha i masona Geremka!

DOŚĆ TYRANII KONSTYTUCJI !

 

Nie dajcie się ogłupić. Piłsudski też był szocjalistą, chcąc komuś coś dać, zabierał innym tak jak neomarksiści Gramschi czy Spinelli, więc nie jest przykładem do naśladowania tylko przykładem ludzkiej bezmyślności.

I to Wam imponuje, mówicie? I ten Dmowski z Grabskim i Konecznym? I czytacie Gazetkę Wyborczą i inne odpady przemysłu massmedialnego?

Cóż, będąc na takim poziomie intelektualnym konstytucji prawdziwej mieć nie będziecie bo po prostu nie wiecie jak taka mogła by wyglądać. A myślicie, że wiecie.

Jeśli prezydent Duda, a ma on, zdaje się, koneksje z nieistniejącą WSI, z Nowoczesną i z ludźmi z KODu, więc raczej Was zrobi w konia, a jeśli już ten człek coś wprowadzi, to i tak dalej pozostaniecie poddanymi, niewolnymi... to już dzisiaj aktualna konstytucja-atrapa Zolla Wam gwarantuje. Trudno jest nie widzieć Dudy strażnikiem praw komunistów, strażnikiem starego ładu. To tragedia. I to Wasza tragedia. Ta Wasza tragedia umknie jednakże uwadze świata. Bo świat naokoło Was, składa się z niewolników, takich samych jak Wy. Istnień bez perspektyw.

Oddalcie ze swych myśli nadzieję na konstytucyjną reformę. Jeśli jednak chcecie konstytucję mieć, musicie rząd rzucić na kolana: niech przeprowadzi dezubekizację, dePKWNinację, dekomunizacje w pełnej skali, wtedy jest rozmowa.

Sami odrzućcie całą tę zbolkowaną esbecką w gruncie rzeczy Solidarność, to ewidentne fałszerstwo okrągłostołowe, odepchnijcie stare PZPR we wdziankiach SLD, PO, KOD, PiS i wszystkie inne formacje i ugrupowania ub-ekistanu, które nadal są wierne reformom PKWN, ugrupowania, które komunizmu wcale nie odrzuciły, ugrupowania zatem jak najbardziej prokomunistyczne, które ciągle tłumaczą "wypaczenia" PZPR, UB, SB, służb wojskowych, WSI jako wypaczenia i błędy popełnione w interesach Waszych, z myślą o Was...

Tłumaczą Wam, że te kilkadziesiąt milionów Polaków, którzy tyleż dziesiątków lat cierpieli, to przez pomyłkę... bagatela, nie ma o czym mówić, że nieznana ale poważna ilość ofiar ludobójstwa popełnionego na Polakach jest bez znaczenia, i że katom i mordercom i innym członkom PZPRu, którzy dobrowolnie i gorliwie tylko wykonywali rozkazy, nie podwyższy się zasłużonych emerytur... a rodzinom ofiar da się kopa w dupę, i to jeszcze nie za darmo.

Żaden członek z tego 8 milionowego gremia PZPRowców i ich bliskich nigdy nie działał na korzyść Polski, tylko na korzyść innych państw albo na korzyść własną. Duda należy, sądząc z jego postępowania, do tej grupy.

Spytajcie Adama Michnika czy jego drobno-mieszczański brat, Stefan, jest uosobnieniem człowieka. Może powie, że Stefan to gagatek jakich mało i do tego ludobójca. A może nic nie powie bo jakby powiedział że brat to zbrodniarz to musiałby się powiesić. Ludobójca w rodzinie to gratka w genealogii Michników za 100 lat. Powód do dumy. Stefan- społecznik. Taaak. Może wymienią wszystkie ofiary Stefana w jego biografi. I wszystkie jego odznaczenia.

Albo czy Morel to ludobójca, którego można było ukarać, ale IPN nie chciał. Może IPN powie Morel że działał dla dobra komunistycznej Polski, w tym i dla dobra IPNu. Dla dobra ludzi dusił dzieci, dla Waszego dobra, a Wy tego dobra, towarzysze, nie rozumiecie... Tylko Partia rozumie. Pytajcie IPNu. Mnie się widzi że ten IPN jest prokomunistyczny i na wylot skorumpowany: w każdym razie tak sądzę z zachowania tych ludzi. O ile na miano ludzi zasługują.

Mówi się, że niedługo zaproponuje się nową konstytucję (Staatsverfassung), że będzie ona uznana drogą referendum. Co za kretyństwo!

Konstytucje przychodzą zawsze od dołu, nigdy zaś od góry, od premierów, czy prawicowych prezydentów, demokratycznie wybranych liderów i napewno nigdy przez referendum.

Od góry to tylko się narzuca.

Referendum jest sposobem narzucania zmian w tak zwanych ustawach rządowych (Staatsordnungen), np Ustawa Rządowa 3 Maja, poprzez które kleptokraci umawiają się jak poćwiartować kraj i w jaki sposób trzymać poddanych w szachu. Przecież nie może być tak, by złodziej złodzieja by napadał. I to niezależnie czy prawak czy lewak.

W konstytucjach nigdy nie ma poddanych (subjects), tylko obywatele (citizens), którzy z definicji są między sobą równi i równi tym, którzy rządzą. Ale to dla kleptokratów nie jest do przyjęcia.

W konstytucjach sędziowe nie mają przywilejów. Przed prawem każdy jest równy. W kleptokracjach natomiast sędziowie kradną i nie są karani. W kleptokracjach sędziowie są równiejsi od poddanych. I to już macie.

Przyszła konstytucja Polski musi być tożsama z odrzuceniem komunizmu, zniesieniem pomysłów Piłsudskiego i sanacji, zniesieniem stalinowskiej reformy rolnej, oddaniem ziem i przemysłów ich prawowitym właścicielom, oddaniem właścicielom gruntów "bierutowskich". Zniesieniem przywilejów sędziowskich. Zniesieniem kleptokracji i wszystkich rezultatów tegoż ustroju od 1944 roku.

Paul de Nowina Konopka


"Konstytucja III Rzeczypospolitej była tworzona przez tak zwaną „bandę czworga”, w skład której wchodziły ugrupowania zdecydowanie lewicowe, jak Unia Pracy, dowodzona przez „prawdziwego socjalistę” Ryszarda Bugaja, farbowane na czerwono lisy z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, skupiającego dawnych PRL-owskich nomenklaturowców, Polskie Stronnictwo Ludowe, którego działacze serca mają, jak się należy, po lewej stronie, no i Unia Wolności - wówczas dowodzona przez Leszka Balcerowicza, wprawdzie uchodzącego za „liberała”, ale otoczonego przez socjaldemokratów w rodzaju Jacka Kuronia i Bronisława Geremka. Taki skład redakcji sprawił, że konstytucja z 1997 roku przypomina wielbłąda, który jak wiadomo, jest koniem zaprojektowanym przez komisję. Znakomicie ilustruje to art. 2 konstytucji głoszący, iż „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.” Zawarcie aż tylu sprzeczności w jednym zdaniu to duża sztuka, ale czegóż to się nie robi dla Polski? Według tego artykułu Rzeczpospolita Polska jest państwem demokratycznym, to znaczy takim, w którym kwestie sporne rozstrzyga się przez przyznanie racji arytmetycznej większości oraz takim, w którym rekrutacja aparatu władzy następuje w wyniku powszechnego głosowania. Państwo w którym kwestie sporne rozstrzygane są przez każdorazowe przyznawanie racji arytmetycznej większości, nie może być „państwem prawnym” - bo w państwie prawnym respektowane są zasady prawa wywodzące się z prawa naturalnego - bez względu na to, co na ten temat mniema arytmetyczna większość. A tu jeszcze dochodzi nieszczęsna „sprawiedliwość społeczna”, której „zasady” Rzeczpospolita Polska ma „urzeczywistniać”. Opatrzenie rzeczownika „sprawiedliwość” przymiotnikiem „społeczna” oznacza, że mamy do czynienia z jakimś szczególnym rodzajem sprawiedliwości, różniącym się istotnie od sprawiedliwości zwyczajnej. Sprawiedliwość zwyczajną zdefiniował przed blisko dwoma tysiącami lat rzymski prawnik Ulpian Domicjusz. Twierdził on, że „iustitia est firma et perpetua voluntas suum cuique tribuendi” - co się wykłada, że sprawiedliwość jest to niezłomna i stała wola oddawania każdemu, co mu się należy, co dodatkowo potwierdził w trzech, jako że „omne trinum perfectum”, czyli wszystko co potrójne, jest doskonałe - „zasadach prawa”: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere (uczciwie żyć, drugiego nie krzywdzić, każdemu należne oddawać). Gdyby zatem sprawiedliwość społeczna była sposobem postępowania zalecanym przez Ulpiana Domicjusza, byłaby po prostu zwyczajną sprawiedliwością i nie byłoby konieczności opatrywania jej zagadkowym przymiotnikiem „społeczna”. Tak jednak nie jest, więc sprawiedliwość społeczna musi różnić się czymś istotnym od sprawiedliwości zwyczajnej - na przykład, żeby nikomu niczego nie oddawać, a jeśli już koniecznie trzeba - to oddawać nie to, co „należne”, ale, dajmy na to, tylko to, co nam zbywa. Krótko mówiąc, przymiotnik „społeczna” sprawia, iż mamy do czynienia z jakimś rodzajem niesprawiedliwości, a skoro tak, to utrzymywanie, jakoby III Rzeczpospolita była „państwem prawnym” jest absolutnie nieuprawnione"

Stanisław Michalkiewicz, prawnik, publicysta

 

Zaczynają ginąć ludzie. Dziennikarz, który badał lewicową organizację Sorosa, został zamordowany

Szwedzki dziennikarz i bloger Bechir Rabani, który zajmował się badaniem jednej z organizacji finansowanych przez miliardera George’a Sorosa, został znaleziony martwy w piątek wieczorem.

Dziennikarz mediów alternatywnych, popularny w serwisie YouTube tuż przed śmiercią oświadczył, iż zamierza przeprowadzić wywiad z multimilionerem Robertem Aschbergiem, szefem skrajnie lewicowego think tanku Fundacja Expo finansowanego przez Georga Sorosa. Organizacja zdaniem internautów i portalu culture-wars miała ogromny udział w nękaniu obywateli o prawicowych i konserwatywnych poglądach.

„Po mojej wizycie u Aschberga moje konta na Facebooku zostały trwale zamknięte. To nigdy wcześniej się nie wydarzyło. Nasza strona internetowa również została zaatakowana. Raport będzie wkrótce dostępny” – pisał jeszcze na blogu 7 grudnia.

Bachir Rabani znany był ze swojej determinacji. Realizował dokumentalny serial „In the Shadow of the Shadow”, który dotyczył coraz większej liczy gwałtów na szwedzkich kobietach.

Dziennikarze National Review kilka godzin po śmierci Rabaniego opublikowali film wyraźnie sugerujący, iż za zabójsrwem stoi nie kto inny jak ktoś z kręgu Roberta Aschberga. Dwa tygodnie przed śmiercią zamordowany bloger otrzymał ostrzeżenia, by zaprzestać swojej dotychczasowej działalności.

 

 

Klęska pozytywizmu prawnego (ks. prof. Tadeusz Guz)

http://www.naszdziennik.pl/galeria/181345,pozytywizm-w-ujeciu-hansa-kelsena.html?t=9

Watykan trwają prace nad ekskomuniką za korupcję i za działalność w mafii

http://www.pch24.pl/watykan--trwaja-prace-nad-projektem-ekskomuniki-za-korupcje-i-czlonkostwo-w-mafii,52388,i.html

Kara śmierci za korupcję w Polsce

http://www.antykorupcja.gov.pl/ak/czy-wiesz-ze/10477,II-RP-kara-smierci-za-korupcje.html

 

 

„Dlaczego przez te 28 lat nie wychowywaliśmy pamięci, nie przywołaliśmy pamięci narodowej, nie uczyniliśmy jej fundamentem wychowania nowych pokoleń? Odpowiedź na to jest prosta: to nie jest tak, że Polacy są podzieleni. To jest tak, że pozwoliliśmy przez te wszystkie lata na to, żeby kłamstwo dominowało w sferze publicznej, żeby kłamstwo wchodziło do szkół, żeby kłamstwo było codziennie obecne w gazetach, w radio, w telewizji”.

Macierewicz przypomniał, że istniało przyzwolenie na to, aby najwyższe autorytety bratały się z tymi, którzy służyli kłamstwu. Jak podkreśla szef MON – jako Polacy zgodziliśmy się na to, aby:

„najwyższe autorytety wspierały kanalie, żeby najwyższe autorytety pokazywały się razem z tajnymi współpracownikami, żeby najwyższe autorytety chodziły na przyjęcia do ludzi, którzy nie tylko zrobili z kłamstwa swój zawód i kłamstwu służą, przekształcając świadomość narodową zgodnie z moskiewskimi nakazami, ale także oklaskiwali w sposób oczywisty kpiące i podważające narodowy sens i narodową wartość działania tzw. satyryków”.

Źródło; http://www.fronda.pl/a/macierewicz-pozwolilismy-na-to-aby-przez-28-lat-w-sferze-publicznej-dominowalo-klamstwo,103989.html

 

  

 

Co powiedziano raz mądrze, to też warto powtórzyć dwa i więcej razy

Do roku 1989 Kościół był jedyną podporą polskości. Co się stało dalej?

Publikujemy fragmenty wywiadu z o. Józefem Marią Bocheńskim OP, który ukazał się w 1989 roku w emigracyjnym czasopiśmie „Kultura”. Tekst pochodzi z książki „Kościół na łamach paryskiej »Kultury« w latach 1946-2000”.  Książkę przygotował o. Tomasz Dostatni OP.

Czy po tylu latach panowania „jedynie słusznej” ideologii możliwy jest pluralizm ideowy w polskim społeczeństwie?

– Ten pluralizm zawsze istniał, w tym znaczeniu, że ludzie wyznawali różne światopoglądy, różne ideologie, tylko nie mogli dać temu wyrazu.

Niemniej jeśli jakiś kraj przez wiele lat jest pod panowanie systemu totalitarnego, gdzie tylko jeden sposób myślenia jest głoszony, to musi pozostawić ślady i później bardzo trudno jest dojść do pluralizmu. To, co się w tej chwili dzieje w Rosji – na płaszczyźnie politycznej, bo o tym, co się dzieje w ideologii, nie wiemy – jest tego dowodem. Nie wiedzą, jak się robi pluralizm, jak się robi kompromisy. Nigdy po tym nie słyszeli.

Ale to Rosja. My mamy chyba większe doświadczenia pod tym względem?

– To jest przykład. Oni mają dużo dłużej niż Polska te same rządy i teraz nie potrafią dać sobie z tym rady.

Oficjalna propaganda potrafiła do tej pory anektować symbole i hasła różnych orientacji światopoglądowych. Czy nie stanowi to zagrożenia dla istotnych wartości kulturowych niesionych przez Kościół i Solidarność?

– Niewątpliwie, z tym że dużo mniej groźne jest to, co oni głoszą, niż to, co zakładają. W moim przekonaniu, w kraju totalitarnym, jakim Polska była i w dalszym ciągu częściowo jest (cenzura ciągle konfiskuje), w ludzi wsiąka nie to, co oni mówią, ale to, co zakładają. Jest to przede wszystkim oświecenie. Osiemnastowieczna postawa wobec świata: wiara w postęp, wiara w naukę i wiara we wszechmoc człowieka. Prometejska wizja.

To nie jest ideologia. To jest światopogląd. Niewiele o tym mówią, ale to jest podstawa ich ideologii. Ona wsiąka w ludzi. Tym bardziej, że ci, którzy ją głoszą, mają monopol na rozpowszechnianie swoich poglądów. Dopiero teraz stali się łaskawi, na przykład PWN drukuje moje prace, ale przedtem nie figurowałem nawet w polskiej bibliografii. Nie istniałem.

Co to znaczy żyć po chrześcijańsku?

– Zachowywać przykazania!

Żyjemy wbrew przykazaniom? To wpływ komunizmu?

– Nie, to polska tradycja. Taka to historia: w XII wieku w całym świecie był przełom, zmiana epoki, a w Polsce – katastrofa tatarska. Odnowa w Kościele niesiona jest później głównie przez dwa zakony – franciszkanów i dominikanów.

Ale, podczas gdy dominikanie są elitarni, zbierają śmietankę, franciszkanie mają znacznie większy wpływ na masy. Otóż u nich nacisk położony jest na uczucie. Byłoby, co prawda, niesprawiedliwością nazywać  ich postawę sentymentalizmem – franciszkanie dali Kościołowi wielu wybitnych myślicieli – ale wydaje mi się, że ich kaznodziejstwo zostało zrozumiane jako sentymentalne i stało się przyczyną powstania w Polsce religijności skrajnie sentymentalnej, uczuciowej.

Potem przyszła druga katastrofa – reformacja. Mało kto wie u nas, że Polska stała się wówczas praktycznie krajem protestanckim.

Elita i to nie cała.

– Elita się liczy. To elita robi historię. W moim zakonie na przykład sześciu mistrzów teologii – stopień, który nabywa się w 14 lat po doktoracie – przeszło na protestantyzm. Idźmy dalej. Mieliśmy wtedy genialnego człowieka – Hozjusza. Widzi, że jest katastrofa – sprowadza, co ma najlepszego – jezuitów. Przyjrzeli się temu, co w Polsce było, zobaczyli, że to takie sentymentalne. Co robią w obliczu katastrofy? Dmą w surmę sentymentalizmu. Skutek jest taki, że nabraliśmy pobożności „od jelit”, nie tej „od mózgu”. To nie jest zabawne.

Jeśliby przypadkiem była wolność, co się może zdarzyć – daj Boże – to obawiam się, co z tym chrześcijaństwem będzie. W każdym razie nie będzie to jedyny światopogląd.

A gdyby to sentymentalne, w polskim wydaniu chrześcijaństwo zajęło miejsce marksizmu…

– Nie zajmie. Nie ma kośćca. Marksizm miał. Głupie to było, ale miał. A tu co? Nie uczy się ludzi myśleć o wierze.

Mamy zatem sentymentalne chrześcijaństwo. Co z innymi światopoglądami?

– Będą inne obok niego. Jak będzie wolność, to chrześcijaństwo wiele straci przez sam fakt, że jest wolność. Obok kościoła – do ostatnich czasów nie było miejsca, gdzie można by się zebrać. W Polsce można było pyszczyć tylko w instytucjach kościelnych. Kościół był dotąd jedyną podporą wszystkiego co polskie. Jeśli teraz będzie wolność, znajdą się inne. Obawiam się że to będzie – jak mówił mój przyjaciel Francuz – spadek podobny do Niagary.

Ale – przynajmniej tak przyjęło się mówić – Polska to kraj katolicki.

– Bo tak jest, bo chodzą do kościoła. Modli się pod figurę, a ma diabła za skórą.

Przestaniemy być krajem katolickim?

– Tak źle znowu chyba nie będzie. Jest tradycja, ludzie już się przyzwyczaili. Powiedzmy z pewną dozą cynizmu, że w tej chwili katolicyzm ratują Murzyni i Polacy. Bo to chodzi do kościoła. Pod  tym względem jesteśmy jednym z przodujących krajów.

Ale co to znaczy być  chrześcijaninem? Być ochrzczonym? Chodzić do kościoła? Wierzyć? Żyć według przykazań?

Są różne możliwe definicje. Kościół, w swej mądrości, jak długo może trzymać tych wszystkich ludzi, to ich trzyma.

Rozmawiałem kiedyś z pewnym uczonym, historykiem francuskim. Doktor Sorbony itd., ksiądz zresztą. Mowa była o katolicyzmie francuskim. Wygląda katastrofalnie. Do kościoła chodzą tam tylko stare babki z burżuazji. Stracili lud. On mi mówi: nieprawda, 80 procent dzieci jest ochrzczonych.

A u nas, jak to według Ojca wygląda?

– U was jest „priwislinskij kraj”. Cenzura z obu stron. Jak byłem w Polsce, chciałem mówić o Marksie w instytucji kościelnej. Nie pozwolili. W końcu powiedziałem, ale to ja, „cudzoziemiec” z niewyparzoną gębą mogę sobie na to pozwolić; kto inny by nie mógł.

Ja tego nie poznaję. Jestem przerażony zmoskwiczeniem Polaków. Może wy tego nie zauważacie, ale takiego starego człowieka jak ja, który zna Polskę sprzed pół wieku, to aż bije w oczy; parszywe, moskiewskie stosunki między ludzkie. „Błat”, jak to oni nazywają, sposoby na wykańczanie ludzi. Także w środowisku katolickim. To przykre skutki okupacji przez Moskali i monopolu, który mieli na głoszenie swojej ideologii. „Priwislinskij kraj!”.

Ojciec powiedział „priwislinskij kraj”. Podobną opinię, inaczej sformułowaną, słyszałem od pewnego Ormianina – jesteście bardzo podobni do Rosjan: to samo chamstwo i to samo jedzenie. Znalazło się dwadzieścia tysięcy górników w Jastrzębiu i okolicach, żeby zastrajkować. Ale co z resztą? Ale na jak długo starczy sił? Czy nie grozi nam rozpad świadomości narodowej?

– Nie podzielam pańskich obaw. Pod tym względem w Szwajcarii jest dużo gorzej niż w Polsce. Polakom nie grozi zanik świadomości narodowej. Entuzjazm, z jakim młodzi ludzie w Polsce przyjmowali moje wypowiedzi o marksizmie, tu, w Szwajcarii, spotkać można najwyżej w trakcie meczów piłkarskich.

ŹRÓDŁO; https://dominikanie.pl/2016/01/czy-pozostaniemy-krajem-katolickim-pytano-cwierc-wieku-temu-ojca-bochenskiego/

 

 

Czas najwyższy wyjąć nóż z pleców i wyrzucić z wnętrz narodowego ciała wszystkie toksyny PROTESTANTYZMU I BOLSZEWIZMU ORAZ LIBERALIZMU I NEOKOMUNIZMU

 

  

 

Czy wszyscy ludzie są dziećmi Boga ? NIE ! (o. Augustyn Pelanowski)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=165&v=oL6fsyx2mf8

Protestantyzm niszczy wiarę Polaków i szerzy groźne wirusy przekonań (o. Augustyn)

https://www.youtube.com/watch?v=owKoW70gZK8

Nowa Reformacja w Kościele i nowa wojna hybrydowa w Chrześcijaństwie

https://www.youtube.com/watch?v=GvI5LgJ2iAQ

 

Czy Luter odżydzał czy zażydził ludy i narody ?

https://www.magnapolonia.org/luter-o-zydach-podpalac-ich-synagogi-i-szkoly-a-co-nie-da-sie-spalic-na-to-narzucic-ziemi-i-przysypac/

Unia Europejska każe śpiewać dzieciom, że są „dziećmi diabła”

https://www.magnapolonia.org/jestem-dzieckiem-diabla-to-spiewaja-male-dzieci-w-belgii-i-holandii/

 

Jestem dzieckiem diabła
Mamo nie musisz płakać
Nie potrzebuję przemówienia,
nie potrzebuję kwiatów
Rzuć alkohol i narkotyki na moją trumnę
Mam nadzieję, że to zagrasz na moim pogrzebie

 

Ksiądz dr Dariusz Oko upublicznił list Polki mieszkającej w Holandii, z którego wynika, że holenderskie i belgijskie dzieci są poddawane w przestrzeni publicznej satanistycznym wpływom poprzez muzykę i angażowanie dziecięcych statystów do nakręcenia diabolicznego teledysku. Już 5-letnie dzieci w Belgii i Holandii oswaja się z kultem szatana.

 

  

KOMENTARZE

 • @
  ...oglądnąłem film Korczanowskiego "Dlaczego lud Pisowski wybiera żydowskie lobby" i powiem tak, żenujący spektakl, ci ludzie w swoim zapalczywości i bezmyślności dorównują KODziarzom...ale taki jest plan, aby Polacy byli ogłupieni i skakali sobie do gardeł...pozdrawiam
 • @trybeus 21:08:17
  Plan podstawowy to odmóżdżyć, wytresować niewolnika i uczynić go zadowolonym z niewolniczego stanu ! Efektem ubocznym jest atawizm czyli zdolność do zagryzienia wrogów swego pana ! Dlatego warczą i szczerzą kły.

  pozdrawiam
 • "oświadczam, że (,,) Szewczyk był najzwyklejszą kanalią "
  Właśnie !

  Literatem będąc stworzył ów Wilhelm Szewczyk mit bohaterskich harcerzy polskich którzy we wrześniu 1939r desperacko bronili wieży spadochronowej z której ostrzeliwali kolumny nadciągających do Katowic wojsk niemieckich.
  Mit był głównym filarem teorii o polskości Śląska którą Ślązacy gotowi są bronić nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach.
  To przez bajdy pana Szewczyka zmuszano mnie do jakiś wart przy grobie "bohaterskich harcerzy",zatruwano umysł pierdołami o wydarzeniu które nigdy nie miało miejsca.
  Niech imię jego (tego Szewczyka), będzie zapomniane!
  Albowiem tylko prawda jest ciekawa
  https://d-pt.ppstatic.pl/k/r/1/fc/a0/521fa498994fb_o.jpg
 • @ikulalibal 12:32:39
  Abp Marek Jędraszewski: Nie jestem biskupem PiS-u

  Arcybiskup Marek Jędraszewski jednoznacznie odcina się od Prawa i Sprawiedliwości. ,,Nie jestem kapelanem PiS'' - mówi. Jak tłumaczy, jest po prostu wierny Słowu Bożemu i przy tej okazji niekiedy jest do polityki rządu blisko, innym razem - jak w przypadku aborcji - daleko. W sprawie ochrony życia arcybiskup oskarża PiS o postawę ,,Piłata i Kajfasza''. Hierarcha ma też mocne słowa dla ideologii liberalizmu i dla redakcji krakowskiego ,,Tygodnika Powszechnego''.

  Metropolita krakowski udzielił obszernego wywiadu portalowi ,,Onet.pl''. Jednym z wątków był problem, jaki stwarza w Kościele ,,Tygodnik Powszechny''.

  ,,Spotkałem się raz z całą redakcją "Tygodnika Powszechnego" i "Znaku". To była dobra rozmowa. Natomiast jest trudna bo tutaj chodzi o pewną wizję Kościoła, którą się w tych środowiskach głosi. Nie bez powodu Jan Paweł II napisał przed laty list do redaktora Turowicza, skarżąc się, że to środowisko, którego on bronił i które lansował na początku swojego pontyfikatu, w odniesieniu do tak ważnych kwestii, jaką jest ochrona życia, go po prostu zawiodło. Mówiąc nawet ostrzej, po prostu zdradziło. I papież, który był zawsze delikatny, w tym przypadku uznał za stosowne wystosowanie tego listu. Kiedy ksiądz Adam Boniecki mówił mi, że między biskupami, papieżem a redakcją Tygodnika Powszechnego zawsze była przyjaźń, choć czasami szorstka, ale jednak przyjaźń, to ja spuściłem wtedy zasłonę milczenia. Bo co to za przyjaźń, kiedy jest tyle bólu i rozczarowania'' - powiedział krakowski hierarcha.

  ,,Na pewno nie przekazuje ono tej wizji Kościoła, który ze swej natury jest przywiązany do prawdy, który nie schlebia ludziom, lecz pokazuje, jak wielka jest przestrzeń miłosierdzia dla wszystkich. Nie pobłażliwości i relatywizowania prawdy, tylko miłosierdzia, którego nie ma bez prawdy. Życzyłbym sobie, by środowisko tygodnika, o którym mówimy, dawało takie przesłanie światu'' - dodał.


  Zapewnił też o swoim poparciu dla nałożenia na ks. Adama Bonieckiego, redaktora naczelnego ,,TP'', zakazu wypowiedzi poza tygodnikiem. ,,W moim przekonaniu była to słuszna decyzja i w pełni podzielam rację przełożonych ks. Bonieckiego, którzy podjęli taki trudny krok. Odczytuje ją jako bardzo jasną odpowiedź na jego postawy, które znacznie odbiegały od tego, co jest doktryną Kościoła katolickiego'' - wskazał abp Jędraszewski.

  Arcybiskup jasno zdystansował się też od Prawa i Sprawiedliwości. ,,Chcę jasno powiedzieć, że nie jestem kapelanem ani „dobrej zmiany”, ani PiS-u. Ja naprawdę nie głoszę niczego innego niż kard. August Hlond, prymas Stefan Wyszyński, czy papież Jan Paweł II. W moich słowach nie ma nic oryginalnego. To wszystko odnośnie do polskiej historii, rodziny czy obrony tych najmniejszych, jeszcze nienarodzonych dzieci już przed laty padło. Ale widzi pan, są pewne rzeczy, które muszą niektórych boleć. Wtedy niektórym się wydaje, że najlepiej nie wchodzić w istotę poruszanej przeze mnie sprawy, tylko rzucić jakąś złą etykietę. Stawia się w ten sposób wobec mnie pewną tamę, tworzy pewne uprzedzenia. Z tym związana jest także pewna socjotechnika i być może także coś z tych reakcji, które musiał wobec siebie spotykać ks. Jerzy Popiełuszko. On, który głosił, że zło trzeba dobrem zwyciężać, i który takim człowiekiem na pewno sam był. Właśnie za to, że takim człowiekiem był, postanowiono go zabić'' - powiedział.

  Mówiąc o sprawie zakazu aborcji, wskazał: ,,Wystarczył jeden „czarny marsz” i się wycofano. Wiem od wielu posłów, że ta decyzja była dla nich czymś bardzo trudnym do przeżycia. Czuli się bardzo upokorzeni, że partia tak, a nie inaczej zdecydowała. Słyszałem od pewnych polityków PiS argument, że to się nie kalkuluje. Na to bym jednak odpowiedział powiedzeniem żydowskim: kto ratuje i ocala jedno życie, to ratuje i ocala cały świat. Z tego wyrosła zresztą idea sprawiedliwych wśród narodów świata. Patrzenie na życie drugiego człowieka w kategoriach matematycznej kalkulacji jest myśleniem Piłata, a także Kajfasza''.

  I dodał charakteryzując politykę PiS w tym zakresie: ,,Lepiej niech zginie rocznie ten tysiąc małych dzieci, niż miałoby dojść do przegrania wyborów''.

  Abp Jędraszewski mówił też o zagrożeniach międzynarodowych - obcym nacisku na Polskę oraz szerzeniu się nieludzkiej ideologii.

  Dzisiaj dochodzimy do momentu, kiedy musimy opowiedzieć się, czy chcemy wolnej i niezależnej Polski, czy też chcemy być klientami innych mocarstw, tak jak to było w XVIII wieku. Tu jest ten spór najbardziej istotny, jeśli chodzi o Polskę. Nikomu w Europie nie zależy na silnej Polsce. Podziały, które obecnie istnieją, niekoniecznie wynikają z samej kłótliwości Polaków, co nam się próbuje wmówić, twierdząc, że taką właśnie mamy naturę. One mogą być inspirowane przez osoby do tego zatrudnione za duże pieniądze. Oprócz tego idzie wielki atak na życie ludzkie'' - powiedział.

  ,,Teraz mamy do czynienia z ideologią o charakterze neomarksistowskim, która w połączeniu z liberalizmem jest bardzo niebezpieczną mieszanką wybuchową, już z samej definicji antychrześcijańską. Dlatego też modele życia społecznego, które się próbuje lansować, w tym także ideologię gender, są ideologiami – jak mówił Benedykt XVI – bardziej niebezpiecznymi niż komunizm i marksizm. W gruncie rzeczy uderzają one w same podstawy tego, co rozumiemy jako bycie kobietą, mężczyzną, rodziną, czy bycie narodem'' - dodał hierarcha.

  Mówiąc z kolei o przyjmowaniu uchodźców podkreślił, że tym ludziom trzeba pomagać na miejscu, budując ich kraje, o co zabiegają zresztą sami bliskowschodni hierarchowie chrześcijańscy. Przyjmowanie migrantów nie jest rozwiązaniem dla każdego kraju i trzeba odważnie powiedzieć, jak wielki ból i problemy powoduje przemysł przemytników. Arcybiskup podkreślił, że wola pomagania uchodźcom w ich krajach nie jest bynajmniej aktem sprzeciwu wobec papieża, który polskim biskupom powiedział wprost, że każdy kraj powinien pomagać podług swoich możliwości.

  http://www.fronda.pl/a/abp-marek-jedraszewski-nie-jestem-biskupem-pis-u,104519.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej